Mark Millar stworzy pierwszy komiks dla Netflixa!

Mark Millar (Wanted, Kingsman, Reborn, Empress, Kick-Ass, Jupiter’s Legacy) poinformował dzisiaj, że wraz z przejęciem przez Netflix wykreowanego przez niego świata, stworzy specjalnie dla platformy streamingowej całkowicie nowy komiks zatytułowany The Magic Order. Współtwórcą sześciozeszytowej serii będzie Olivier Coipel (Thor, Avengers, Niesamowity Spider-Man). Millar wspomniał o tym, jak duży wpływ chciałby osiągnąć, dzięki swojemu pierwszemu tytułowi dla Netflixa:

Przy pierwszym tytule chcieliśmy zrobić dużo szumu i to jest właśnie to. Uwielbiam gatunek dark fantasy i w tym przypadku mamy olbrzymią lukę na rynku, którą można wypełnić. Netflix zatrudniając Oliviera uczynił mnie najszczęśliwszym spośród żyjących ludzi. Podążam za nim od ponad dziesięciu lat, a umieszczenie naszych nazwisk na tym tytule jest dla mnie zaszczytem.

Taka oto prezentuje się opis nadchodzącej serii komiksowej:

Żyjemy w świecie, gdzie nie ujrzeliśmy żadnych potworów i dzięki temu śpimy bezpiecznie w naszych łóżkach. Pięć rodów magicznych, które chroniły nasz świat przez wiele pokoleń, teraz muszą stanąć do walki z przeciwnikiem eliminującym ich jeden po drugim. Za dnia każdy z nich jest czyimś sąsiadem, przyjacielem lub współpracownikiem, lecz nocą stają się czarnoksiężnikami, magami i czarodziejami broniącymi nas przed siłami ciemności. 

The Magic Order w wersji papierowej oraz cyfrowej pojawi się jesienią 2018 roku.

The Magic Order

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Entertainment Weekly

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?