Skąd wziął się Stan Lee? Serial Kirkmana o historii komiksu emitowany w Polsce

Stacja AMC będzie wyświetlać – także w Polsce – autorski miniserial o historii komiksu, którego współtwórcą jest sam Robert Kirkman (The Walking Dead – Żywe Trupy). 

Produkcja o tytule AMC Visionaries: Robert Kirkman’s Secret History of Comics liczy sześć odcinków. Pierwszy zostanie wyemitowany 15 stycznia o 21.00. Kolejne będą ukazywać się co poniedziałek.

secret history of comic books - robert kirkman

Fot. – Robert Kirkman, narrator i współtwórca serialu

W pierwszym odcinku głównymi bohaterami będą Stan Lee oraz Jack Kirby, których czytelnicy na pewno kojarzą z komiksami Marvela. W kolejnych epizodach pojawią się takie sławy amerykańskiego komiksu, jak Patty Jenkins, Famke Janssen, J.K. Simmons, Michelle Rodriguez, Lynda Carter, Kevin Smith czy Todd McFarlane. Będą opowiadać o tym, jak rozwijał się przemysł komiksowy w USA, jak powstawały najprężniej rozwijane serie i cykle, ale też o swoich początkach w branży, poszukiwaniu motywacji i inspiracji oraz drodze do sukcesu.

Todd McFarlane w Robert Kirkman's Secret History of Comics

Fot. Todd McFarlane na jednym z kadrów serialu – przy pracy

Stan Lee w Robert Kirkman's Secret History of Comics

Fot. Stan Lee

Jak podaje producent, seria jest pierwszą z cyklu AMC VisionariesKolejne to podobno James Cameron’s Story of Science Fiction, Eli Roth’s History of Horror oraz Rap Yearbook.

Zobacz również: Komiksy od Kurca w listopadzie

Źródło: Fantastyka.pl, AMC.com; ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe AMC

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?