Battle Angel Alita: legenda cyberpunka w omnibusie!

Wydawnictwo mangowe J.P.Fantastica, które wcześniej mile połechtało fanów specjalnym wydaniem mangi BLAME!, teraz zaskoczyło ponownie. Zapowiedziało reedycję w wersju de luxe mangi Battle Angel Alita – w Polsce wydawanej w latach 2003-2005 – oraz… rozszerzenie jej o wszystkie japońskie serie!

Manga ukaże się w specjalnej wersji:

  • powiększony format (184 x 256 mm)
  • zwielokrotniona liczba stron (432-848)
  • do wyboru oprawa miękka (od 73,50 zł) i twarda (od 84 zł)

 

Jak zapowiada wydawnictwo, w takiej formie zostana wydane wszystkie trzy serie Ality:

  • Battle Angel Alita (4 tomy omnibusa + nowe tłumaczenie)
  • Alita. Last Order (6 tomów omnibusa)
  • Alita. Mars Chronicles (2+ tomy omnibusa – seria kontynuowana)

Jak podaje wydawca, manga będzie wydawana najprawopodobniej w trzymiesięcznym trybie – co oznacza mniej więcej cztery tomy na rok – a pierwszy omnibus planowany jest na lipiec (data może ulec zmianie). Wersja twardookładkowa będzie dostępna wyłącznie w preorderze, zamykanym miesiąc przed datą premiery.

battle angel alita omnibus jpf

Alita to klasyka komiksu SF – cyberpunkowa opowieść, która niedługo trafi też na ekrany kin. O czym opowiada? J.P.Fantastica tak opisywało pierwszy tom:

Gigantyczne śmietnisko pod zawieszonym w przestworzach miastem Zalem. Samotny człowiek wygrzebuje korpus cyborga, co prawda mocno uszkodzony, ale ze sprawnym mózgiem… Tak rozpoczyna się Battle Angel Alita i tak poznajemy dwoje głównych bohaterów mangi – cyborga Alitę oraz Ido, wygnańca z Zalemu, lekarza i łowcę nagród. Korzystając ze swych talentów, Ido rekonstruuje Alitę, która dosyć szybko uniezależnia się i podejmuje najniebezpieczniejszą z dostępnych profesji – łowcy nagród. Ujawnia się przy tym jej tajemnica, albowiem – jak się okazuje – Alita dysponuje umiejętnościami, o jakich „zwykłe” cyborgi mogą tylko marzyć. Pochodzenie tych zdolności okrywa jednak mgła amnezji, którą dotknięta jest główna bohaterka. Poznajemy także Miasto Złomu, będące przemysłowym zapleczem dla podniebnego Zalemu, jak również sceną dla znacznej części fabuły.

Zobacz również: Alita: Battle Angel – pierwszy zwiastun już w sieci! Za sterami James Cameron i Robert Rodriguez

Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

 

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?