Advertisement

Komiks Invincible Kirkmana w końcu Polsce!

W najnowszym katalogu komiksowym wydawnictwa Egmont znalazła się niespodzianka dla wszytkich fanów powieści graficznych, a zwlaszcza historii z gatunku superhero. Wśród zapowiedzi znalazł się nieoczekiwanie komikś Invincible pióra Roberta Kirkmana!

Wedlug zapowiedzi wydawnictwa, komiks ma trafić do sprzedaży we wrześniu tego roku. 

Bohter o pseudonimie Invincible (prywatnie Mark Grayson) powstał w 2002 roku – wystąpił w komiksie Noble Causes: Family Secrets. Pierwszy samodzielny zeszyt ukazał się w roku 2003. Twórcami postaci są Robert Kirkman – znany scenarzysta komksowy, u nas najczęściej rozpoznawalny dzięki serii Żywe trupy, oraz Cory Walker, rysownik, którego kojarzy się m.in. ze Spider-Man Unlimited czy serią Superpatriot. Nasz protagonista jest nastolatkiem, synem Omni-Mana, superbohatera kosmicznej rasy Viltrumite. Invincible odziedziczył po ojcu nadludzką siłę i zdolność lotu i poprzysiągł wykorzystać swoje mocy do ochrony Ziemi. jednocześnie borykał się z problemami z dostosowaniem się do nowo odkrytych mocy, zapanowaniem nad nimi i w końcu z poradzeniem sobie z prawdą o swoim pochodzeniu.

Przez wielu fanów gatunku Invincible określany jest jako „najlepszy komiks superbohaterski na świecie”. W wywiadzie przeprowadzonym przez Roberta Ziębińskiego sam Kirkman powiedział, że „Invincible” to monumentalna historia, która ma swój początek, środek i koniec. Dotąd ukazało się niemal 150 zeszytów, zebranych na razie w 12 tomach zbiorczych (oraz w trzech opasłych tomach The Complete Invincible Library). Wygląda na to, że nakładem Egmontu ukaże się wersja za granicą znana jako Invincible Ultimate Collection Hardcover – w tomie pierwszym znajdują się zeszyty 1-13 plus dodatki. 

invincible komiks

Zobacz również: Egmont do końca 2018 roku – nikt się tego nie spodziewał!

Źródło: Non Stop Comics, Egmont, Paradoks; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

 

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?