Advertisement

DC Rebirth: powrót JSA, JLA z lat ’80 i inne szczegóły

Dzisiaj do sklepów zaczął docierać katalog „DC Comics Previews” firmy Diamond, poświęcony projektowi Rebirth. Grafika poniżej to najprawdopodobniej tylna okładka zeszytu „DC Universe: Rebirth #1”:

dc comics rebirth komiksy

Dzięki niej i nie tylko ujawniono sporo szczegółów:

W jednej z klepsydr widać członków Justice Society of America sprzed eventu „Flashpoint”, świadczy to prawdopodobnie o ich powrocie w jakiejś formie lub pojawieniu się we wspomnianym zeszycie.

W drugiej członków Justice League wzorowanych na latach ’80, szczególnie warto zwrócić uwagę na Supermana w klasycznym stroju z czerwonymi majtkami na spodniach jak po „Crisis on Infinite Earths”.

 

Katalog zawiera również wywiad z Geoffem Johnsem, dzięki czemu poznaliśmy nowe wiadomości na temat rozpoczynającego całą inicjatywę zeszytu:

Pierwszy rozdział jest o stracie, skupia się na tym czego ostatnio brakowało w komiksach DC i sięga do samej esencji tego, czym to uniwersum jest.

Drugi jest o dziedzictwie. Według Geoffa Johnsa tego najbardziej brakowało od rebootu w 2011. Pokażą sekretną stronę uniwersum DC, wprowadzając dziedzictwo ponownie.

Trzeci opowiada o całej miłości, która jest w uniwersum DC i której brakowało przez ostatnie kilka lat.

Czwarty rozdział zatytułowano „Życie” i będzie opowiadał zarówno o początku i jak i końcu życia.

previews

Zobacz również: Czym tak naprawdę jest „Rebirth” od DC Comics?

Podano również „5 momentów i tajemnic, których nie chcecie opuścić”:

LINIA OGNIA: Nastąpi tajemnicza śmierć postaci.

POWRÓT BOHATERÓW: Zobaczymy trzech bohaterów przywróconych do do uniwersum DC… i obietnicę na więcej.

OBJAWIENIA: Sekret wyjaśniający, dlaczego uniwersum DC jest właśnie takie, jakie jest.

MROCZNY RYCERZ: Batman będzie skupiony na tajemnicy, która zmieni wszystko, co wie o swoim największym wrogu.

ROZWAŁKA W MULTIWERSUM: Ujawnione zostanie, dlaczego DC straciło, co straciło i wprowadzone zostanie największe zagrożenie, z jakim kiedykolwiek bohaterowie mieli okazję się zmierzyć.

Dzisiaj i w kolejnych dniach możecie się spodziewać większej ilości wiadomości na temat Rebirth, pochodzących z „DC Comics Previews”. „DC Universe: Rebirth #1” ma premierę 25.05.2016. Po więcej szczegółów zapraszam do wyżej podlinkowanego newsa, wyjaśniającego istotę Rebirth.

Źródło: Newsarama / ilustracja wprowadzenia: DC Comics Previews

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?