Komiksowa geneza Superbohatera: Deadpool

Prawdziwe imię : Wade Wilson
Zawód: Najemnik
Obecny status: Obywatel Kanady z przestępczą przeszłością
Miejsce Narodzin: Kanada
Pierwsze pojawienie się: NEW MUTANTS #98

SIEMANECZKO!!! Tu wasz najemnik z niewyparzoną gębą! Wiecie byłem kiedyś kimś więcej niż tylko zbiorem odpadków medycznych powstałych w wyniku tajnego projektu Weapon X. Zapytacie co to takiego? To taki tajny program zatwierdzony przez Kanadyjski rząd, aby stworzyć sobie własnych nadludzi. Głupie nie? Jeszcze przed nim technicy z programu mieli całkiem ( według niech! ) udaną serię sukcesów. Pierwszym który przetrwał program był dziki i nieoogolony Wolverine, następnie przyszedł czas na psychopatyczną maszynę do zabijania z liczną próchnicą – The Sabretooth. Jednak żaden nie jest taki oryginalny jak ja!

W końcu przyszedł czas na Wade`a Wilsona, człowieka u którego zdiagnozowano nieuleczalny nowotwór. Nasz niedoszły zabójca do wynajęcia opuścił kobietę, którą kochał, aby przyjąć nie do końca prawdziwą ofertę na zbawienie. Wykorzystując jego chęć do życia, naukowcy z programu „Weapon X” starali się sztucznie odtworzyć i wszczepić mu czynnik, który powodował u Wolverine zdolność szybkiej regeneracji całego organizmu. Frajer dał się nabrać, a cały proces zakończył się dla naukowców połowicznym sukcesem. Owszem, Wade osiągnął regeneracją podobną jak u Wolverine`a, lecz procedura „the Byzantine” tak bardzo okaleczyła jego wygląd, że naukowcy nie chcieli na niego patrzeć. On widząc siebie w lustrze widział swoją kochankę, która nie może na niego już patrzeć!!! To było takie straszne. Na domiar złego naukowcy zakwalifikowali go jako odrzut – taki nieudany eksperyment! Wysłali go do specjalnego ośrodka, gdzie lądowały ich śmieci. I wtedy wkroczyłem ja! Deadpool Kochanie!!! Wyciągnąłem Wade`a z tej kolonii dla odrzutków a jego ciało przykryłem wspaniałym obcisłym czerwono-czarnym kostiumie, który uwypukla moje niemałe zalety. Od tej pory mój kraj, świat ani wszechświat mnie nie obchodzą. Liczy się tylko dobra zabawa, oraz kasa jaką za nią dostanę.

Znane moce: Co ja potrafię? Czego ja nie potrafię?! Ja skaczę, biegam, strzelam z dwóch pistoletów, macham mieczami jak nie jeden Jedi no i oczywiście – jestem mistrzem ciętej riposty.

P.S.: Nie zapomnij pójść na pierwszy, jedyny film w którym gram główną rolę!!! Obczaj zajawkę poniżej. Występuję w kinach od 12 lutego 2016

https://www.youtube.com/watch?v=9vN6DHB6bJc

 

 

Autor "Komiksowej genezy superbohaterów", wielbiciel kina super bohaterskiego, gier oraz komiksów.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?