Advertisement

Akira – legendarny komiks znowu w Polsce

Wydawnictwo J.P.Fantastica poinformowało, że w wakacje do sprzedaży trafi nowe, poprawione wydanie kultowej mangi Akira Katsuhiro Otomo.

Komks pojawił się w Polsce po raz pierwszy 20 lat temu – wydawany był w latach 1999-2003 w łącznie 19 albumach. Jak zapowiedziało wydawnictwo, nowe wydanie będzie zupełnie inne. Przygotowane zostaje nowe tłumaczenie, same mangi zaś ukażą się w powiększonym formacie 2 w 1 (250-400 stron, B5). Dla odmiany zachowany zostanie układ japoński (pierwsze wydanie było w zachodnim, czytane od lewej do prawej). Łącznie seria liczyć będzie 6 tomów.

Tym razem niestety nie pojawi się wersja w twardej oprawie – z powodów licencyjnych dostaniemy wyłącznie okładki miękkie z obwolutą.

Pierwszy tom ukaże się w sierpniu.

Opis wydawcy:

Rok 2019. Na gruzach byłego Tokio powstała nowa metropolia – miasto moloch, które nie może się otrząsnąć po III Wojnie Światowej. 38 lat wcześniej naukowcy, próbując okiełznać siłę ludzkiego umysłu, stworzyli straszliwą broń, która zrównała z ziemią Tokio, a wraz nim miasta na całym świecie.

Niemal pół wieku później sytuacja geopolityczna zmieniła się radykalnie. Nowy rząd znalazł się pod silnym wpływem dyktatora, Pułkownika, człowieka silnie powiązanego z amerykańskim wywiadem. Stolica odbudowana nad Zatoką Tokijską zmieniła się w cybernetyczną dżungle, terroryzowaną przez młodociane gangi motocyklistów. Na ulicach toczy się otwarta wojna pomiędzy wojskami, a rewolucjonistami dążącymi do obalenia ustroju w państwie.

Zobacz również: Fruits Basket na 20-lecie Waneko

Źródło: Informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?