Archie – kolejna reaktywacja komisów o ulubionym nastolatku Ameryki

W 2015 roku komiks Archie zaliczył wielką „renowację”. Opowieść rysowana od 1941 roku została zamknięta, zatrudniono nowych scenarzystów i rysowników i rozpoczęto niejako od nowa i współcześnie. A teraz, 3 lata później, pora na kolejne zmiany i reaktywację.

Wydawnictwo Archie Comics oznajmiło na łamach The New York Times, że od 32. zeszytu serii rezygnują ze współpracu ze scenarzystą Markiem Waidem oraz z Ianem Flynnem i Audrey Mok. Na ich miejsce zatrudnieni zostaną Nick Spencer i Marguerite Sauvage. To ciekawa informacja także dla polskich fanów – Archie w nowej odsłonie ukazuje się także w Polsce nakładem Ultimate Comics. Na razie nowa ekipa nie wypowiadała się specjalnie co do planów wobec serii. Jedyne, czego można się spodziewać, to więcej dramy w stylu opery mydlanej – czyli typowym dla tej komediowej legendy.

Co ciekawe, w ramach zmian zapowiedziano także, że w tym samym okresie uruchomiona zostanie nowa seria poboczna – Betty and Veronica. W tym przypadku nie poinformowano jeszcze o zespole artystycznym, ale Jamie L. Rotante, scenarzysta innej serii związanej z dziewczynami z Riverdale, ma pracować też nad tym tytułem. W informacji prasowej w THYT znalazły się także inne dobre wiadomości. Zapowiedziano między innymi dwie serie animowane: jedna skupiająca się na Archiem, druga na Josie i z horrorowym twistem. Są też plany co do serialu aktorskiego opartego na klasycznej serii Sam Hill, Private Eye. O tym, że Netflix wyprodukuje serię The Chilling Adventures of Sabrina, pisaliśmy jeszcze w zeszłym roku – trafi na ekrany jeszcze w 2018.

Zobacz również: Archie tom 1 – recenzja komiksu

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?