Brom – Wydawnictwo 23 debiutuje polskim komiksem

W ten weekend w sieci zadebiutowało nowe wydawnictwo komiksowe – Wydawnictwo 23. Zapowiedzieli już swój pierwszy tytuł: Brom.

Logo Wydawnictwa 23; projekt: Barbara Okrasa

Wydawnictwo, według zapowiedzi założyciela, Jerzego Łanuszewskiego, będzie „wydawać komiksy z dziwnej Polski” – skupi się na polskich twórcach, często niszowych, rysujących rzeczy z pogranicza fantastyki i realizmu magicznego, które najczęściej można znaleźć w komiksowych zinach.

Pierwszy tytuł Wydawnictwa 23 to Brom, którego autorką jest Unka Odya. Swoją premierę będzie mieć na 8. Krakowskim Festiwalu Komiksu 30 marca.

Nota wydawcy:

Brom. To nie jest jego prawdziwe imię. Marysia nie ma czarnego podniebienia. Anna nie potrafi hipnotyzować zwierząt. Eryk nie ma brata bliźniaka. To nie jest sowa. W lasach kartuskich nie grasuje wataha wilków. To nie on ją sobie wyśnił.
Debiutancki album Unki Odyi jest komiksem o istotach, które żyją tuż obok nas. Określa się je jako „nadnaturalne”, „nadprzyrodzone”, „magiczne”. Większość ludzi uważa, że takie stworzenia w ogóle nie istnieją – co najwyżej w mitach lub legendach. Brom wie, że one są prawdziwe. Potrafi je dostrzec. Słyszy, co mówią. I musi sobie jakoś z tym radzić. Nie jest sam. Jego matka jest przecież wiedźmą, a kuzynce… trochę zbyt łatwo przychodzi odbieranie życia. To właśnie ich historia. Ich życie, ich problemy. Nie tylko te nadnaturalne. 
  • Autorka: Unka Odya
  • Liczba stron: 192
  • Okładka: miękka ze skrzydełkami
  • Cena: 49,99 zł
  • Data wydania: 30.03.2019

Zobacz również: Zapowiedzi Kotori na marzec

Źródło: Facebook Wydawnictwo 23; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?