Advertisement

Egmont zapowiada: plany na 2019 rok

Wydawnictwo Egmont uchyliło rąbka tajemnicy i zapowiedziało kilka komiksowych tytułów i serii planowanych na 2019 rok. I uwaga: albumów będzie około 260!

Sam katalog oraz dokładna oferta na II połowę roku pojawią się na tegorocznym Pyrkonie (kwiecień). Daty zaprezentowane niżej mogą ulec zmianie. Ważną informacją jest też to, że rozpoczęte w 2018 roku cykle i serie będą kontynuowane, w tym m.in. Komiksy są super!, Kaczogród Carla Barksa, Garfield, Rick i Morty, Invincible.

egmont 2019

W oficjalnej informacji wydawnictwa znajdziemy m.in. tytuły zaplanowane na najbliższe miesiące:

  • w styczniu: komiksy serii Marvel Now! 2.0; dodatkowo do kolekcji Marvela w tym roku dołączą Vision, Doctor Strange, Civil War II, Mockingbird
  • w marcu: trzeci tom antologii komiksów z Relaxa, a także Hellblazer
  • w kwietniu: nowa seria dla młodych czytelników, Yakari, oraz nowy start w DC: trzytomowy MetalPromethea z Vertigo
  • maj: Bonneville Marvano i możliwa wizyta autora na Warszawskich Targach Książki
  • czerwiec: Doom patrol z Vertigo

Wydawnictwo zapowiedziało także szereg wznowień: Dallas Bar Marvano, Hallween Blues Kasprzaka, Sin City Millera, Pasażerowie wiatru #1 Burgeona i seria Usagi Yojimbo w wersji integralowej (3 w 1) w miękkiej oprawie.

W drugim kwartale roku rozpocznie się publikacja serii Alana Moore’a związaną z mitologią Cthulhu (Neonomicon, Providence – całość w czterech tomach). Słychać również o nowym tomie Asteriksa, kolejnym Thorgala, noaw linia DC Black Label, kolejny album Ligi Niezwykłych Dżentelmenów. Ale to nie wszystko.

egmont 2019

Na targi planujemy też premierę pełnometrażowego albumu „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” zatytułowanego „Królewska Konna”. A także – kolejne komiksy dla dzieci polskich twórców, laureatów konkursu im. Janusza Christy.

W tym roku będziemy świętować wiele okrągłych rocznic: 20-lecie Klubu Świata Komiksu, 45-lecie Kleksa, 60-lecie Asteriksa, 80-lecie Batmana, 90-lecie Tintina, 100-lecie polskiego komiksu.

Zapraszamy do kupowania i czytania naszych komiksów, do odwiedzania naszych stoisk na targach i konwentach, na spotkania z zapraszanymi przez nas twórcami.

Tomasz Kołodziejczak
Redaktor Naczelny Klubu Świata Komiksu

egmont 2019

Zobacz także: Tintin: 90. urodziny jednego z najsłynniejszych bohaterów

Źródło: Świat Komiksu. ilustracja wpowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?