Firefly – powstaje nowy komiksowy prequel!

Mało który zdjęty z anteny serial ma taką bazę fanów, co FireflyNic więc dziwnego, że powstają coraz to nowe elementy uniwersum: książki, komiksy, fanfilmy. Teraz Boom Studios wyda jeden z pierwszych oficjalnych prequeli serii, opowiadający o spotkaniu Mala i Zoe.

Boom Studios – w Polsce znane jako wydawca Giant Days – raczej nie sięgało po adaptacje komiksowe. Patrząc na ich inne serie, zwykle niestandardowe, młodzieżowe i z nietypową kreską, tym ciekawszym można być zapowiadanego komiksu Firefly #1Pierwszy zeszyt trafi do amerykańskich księgarni w listopadzie. To także ciekawa zmiana pod względem prawnym – dotąd komiksy Firefly wydawało Dark Horse.

nowy komiks firefly

Fabuła całej serii ma opowiadać o spotkaniu Zoe i Mala podczas wojny domowej Brązowych Płaszczy przeciwko Przymierzu. Sam Joss Whedon tak skomentował nowy element uniwersum: To najwyższy czas, żebyśmy zobaczyli pełną historię spotkania Mala i Zoe i ich misji podczas wojny – zobaczmy dobro i zło, które presja wojenna z nich wydobyła oraz nieuniknione konsekwencje. Reżyser i twórca serialu współpracował z wydawcą jako konsultant. Sam komiks napisany został przez Grega Paka, a ilustracje przygotował Dan McDaid.

Dodatkowo wydawnictwo Boom Studios zapowiedziało wypuszczenie albumu Firefly: Legacy Edition, Book One – albumu zbierającego kilka z komiksów wydanych przez Dark Horse.

Źródło: Entertainment Weekly

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?