Harley Quinn i Joker – zwrot akcji w historii komiksów

Harley Quinn i Joker to para spopularyzowana przez film Suicide Squad z 2016 roku. W animacjach i komiksach Joker wykorzystywał, poniżał i bił Harley. Wspomniany film zmienił dynamikę tego związku w popkulturze. Tymczasem w najnowszym filmie para będzie miała… dziecko.

To nie żart. Według screenrant.com para ma wspólnie wychowywać swoje dziecko. Relacja tych dwojga wobec tego może się zmienić w love story podobne do tego, które znamy z pierwszego Suicide Squad. Jedno jest pewne: związek dwojga clownów już nigdy nie będzie taki sam.

Zobacz również: Joker – Reżyser opowiada o różnicach w postaci między swoją a poprzednimi kreacjami.

Harley

Fot. Materiały prasowe

Pytanie brzmi, jak to się odbije na samym Batmanie i jak wpłynie na jego postawę. Nowoczesna wersja związku Jokera i Harley oraz generalne kroki podejmowane przez DC w ich uniwersum są na tyle skrajne, że pierwotny zamysł postaci Batmana zdaje się tracić na ważności. W ostatnim czasie wielu fanów komiksów narzekało na „nieruchomość” Batmana i to, że jego postać na przestrzeni dekad w ogóle się nie zmieniła. Wielce prawdopodobne, że dziecko Jokera i Harley Quinn to pierwsze kroki wydawnictwa w stronę zmiany.

Źródło: screenrant.com | Grafika Wprowadzająca: Fot. Kadr z filmu Suicide Squad

Hip-Hopowa głowa, fan fantastyki i w ostatnim czasie filmów o dystopijnej przyszłości, miłośnik muzyki.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?