Kaczor Donald numer 1000 – już w piątek w Polsce!

To święto wszystkich fanów komiksu – już w najbliższy piątek, 25 października, ukaże się jubileuszowy, tysięczny numer magazynu Kaczor Donald!

Pismo wydawane jest przez Egmont Polska od 28 kwietnia 1994 roku, jako kontynuacja czasopisma Mickey Mouse, którego pierwszy numer ukazał się w Polsce w październiku 1990 roku. Wtedy był pionierskim na rynku polskim magazynem komiksowym dla dzieci nastawionym na dostarczanie rozrywki. Dziś czasopismo kontynuuje tę tradycję. Przez lata niezwykle popularny. Polski magazyn wydany już w 1000 numerach osiągnął łączny nakład blisko 150 mln egzemplarzy!

 

Fot. Wzór owijki na okładkę jubileuszowego numeru

 

Jubileuszowy numer to jak zwykle świetne komiksy autorów takich jak: Korhonen, Branca, Pineda, Fernandez czy Murry na łamach pisma, a także 5 prezentów i wielki konkurs z setką nagród.

Kaczor Donald to jedno z najstarszych dziecięcych pism komiksowych w Polsce. Kolejne pokolenia Kaczkofanów zachwycają się przygodami Donalda, Sknerusa, Myszki Miki i Goofiego.

Magazyn prezentuje klasyczne komiksy disnejowskie, takich twórców jak: Carl Barks, Don Rosa, Vicar, a także współcześnie rysowane opowieści tworzone przez artystów z całego świata. Ich siłą są humor, wartka akcja, zaskakujące puenty, grupa różnorodnych bohaterów i doskonały przekład. Popularnością cieszą się również żarty i oryginalne prezenty „kaczorowe” dołączane do magazynu – zabawki, gadżety do robienia kawałów.

Za każdym razem, gdy się z nim spotykałem, jego optymizm i energia, udzielały mi się na cały dzień – mówi Jarosław Boberek, aktor, użycza głosu Kaczorowi Donaldowi. Z sentymentem o swojej dziecięcej fascynacji Kaczorem Donaldem mówi też Maciej Kur, scenarzysta komiksów Oskar i Fabrycy, Lil i Put, Kajko i Kokosz – Nowe Przygody, współtwórca seriali animowanych i filmów dokumentalnych: Pamiętam jakie wrażenie zrobiło na mnie drzewo genealogiczne Kaczora Donalda, gdzie wszyscy zbierali naklejki odkrywając przodków i rodzinne więzy naszych ulubionych kaczek – to był szał! To była frajda! W retrospektywie „Kaczor Donald” był magazynem dla mojego pokolenia tak samo ważnym jak dla tych starszych Relax czy Świat Młodych – to dzięki niemu setki tysięcy dzieciaków odkrywały co to komiksy, rozwijały swoją wyobraźnię, ale też poszerzały swoją wiedzę o świecie. 

Dziś nakładem Egmont Polska regularnie ukazują się też inne wydawnictwa z bohaterami z Kaczogrodu – GIGANT POLECA, MEGA GIGA, MAMUT GIGANT.

Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?