Advertisement

Mocne tytuły J.P.Fantastica na Festiwal Komiksu w Łodzi

Wydawnictwo J.P.Fantastica zaprezentowało szereg tytułów, które mają ukazać się podczs Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. To uznane komiksy dla dorosłych, których ostatnio wydawnictwo zaczęło wypuszczać więcej.

J.P.F. to wydawnictwo mangowe, obecne na polskim rynku już ponad 20 lat. Wydaje wiele tytułów młodzieżowych, jednak od jakiegoś czasu stawia także na dorosłego odbiorcę komiksu. Akutalnie wypuszcza na MFKiG (14-16 września) serię mang seinen i shoujo przeznaczonych dla dojrzałego czytelnika. Oto ich proponowane tytuły.

Kentarou Miura Gigantomachia

Manga autora Berserka, jednotomowa.

100 milionów lat po Wielkim Zniszczeniu, życie toczy się na pustkowiach zamieszkanych przez ludzi, pół-ludzi i ogromne stworzenia. Gdy Imperium Olimpu używa olbrzymich bestii, by zmiażdżyć swoich przeciwników, jedynie gladiator Delos, Prome i tytan Gohra, mogą stać się nadzieją na powstrzymanie ludobójstwa i uleczenie rozbitej Ziemi.

festiwal komiksu mangi jpf

Kaori Yuki Żwirowe królestwo

Jednotomowa manga uznanej autorki takich serii jak Angel SanctuaryRewolucja według Ludwika czy Count Cain.

Oto wczesne arcydzieła Kaori Yuki takie jak „Żwirowe Królestwo”, „Okrutne baśnie, „Stonehenge” i „Chłopcy, którzy zatrzymali czas”. Żwirowe Królestwo to miasto ukryte wśród bezkresów pustyni, mierzące się z zamieszkującymi ją istotami i niebezpieczeństwem pochłonięcia przez piaski. Ludzie pustyni nie spoczną dopóki nie zniszczą ostatniego przyczółku ludzkości…

festiwal komiksu mangi jpf

Junji Ito Kolekcja Horrorów Junjiego Ito.Tom 8

Jeszcze niezatytułowany tom opowieści grozy mistrza komiksowego horroru, Junjiego Ito, znanego m.in. z takich komiksów jak GyoTomie czy Kryjówka dezertera. Mangi Ito uznawane są za jedne z najlepszych dzieł komiksowych w gatunku.

festiwal komiksu mangi jpf

Hiroaki Samura Gensou Gynaccoracy

Zbiór krótki komiksowych nowel autora kultowego Miecza nieśmiertelnego. W oryginale tom zawiera 6 opowieści różnego typu: SF o globalnym ociepleniu, fantasy o ewentualnym królu wróżek, o zabójcy królów, o kosmitach w zepsutym statku itd.

festiwal komiksu mangi jpf

Wydawnictwo w najbliższych tygodniach przedstawi jeszcze dwa tytuły, które ukażą się na Festiwalu, w tym jeden polskiej autorki.

Zobacz również: Nowe e-mangi od Waneko

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?