Kajko i Kokosz powracają w nowym komiksie!

Wydawnictwo Egmont zapowiedziało sensacyjną nowość: jeszcze w tym roku na rynek trafi zupełnie nowy komiks o Kajku i Kokoszu, na dodatek w formie pełnometrażowego albumu!

Wiadomo, że komiks będzie nosić tytuł Kajko i Kokosz. Królewska konna. Autorami są Maciej Kur, Sławomir Kiełbus i Piotr Bednarczyk. Oryginalnie twórcą kultowego komiksu był zmarły w 2008 roku Janusz Christa, scenarzysta i rysownik znany z komiksów Kajtek i Koko, Kajko i Kokosz, Gucek i Roch, magazynu Relax. Jego najsłynniejsze dzieło opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojów z grodu kasztelana Mirmiła, walczącymi ze Zbójcerzami i Hegemonem.

Poniżej strona z nowego komiksu:

nowy kajko i kokosz

Z informacji prasowej:

Tworzone przez wspaniałego scenarzystę i rysownika Janusza Christę (1934–2008) przygody dwóch słowiańskich wojów są od dziesięcioleci jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Teraz Kajko i Kokosz, po śmierci autora, powracają w pierwszej pełnometrażowej historii „Królewska konna”! Kontynuacji kultowego komiksu podjęli się Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolor), którzy podeszli do zadania z miłością i pasją. Tego wydarzenia fani Kajka i Kokosza nie mogą przegapić! Premiera albumu już w listopadzie br. nakładem wydawnictwa Egmont.

Na razie nie podano więcej informaji, nie ma także gotowej okładki albumu.

Zobacz również: Kajko i Kokosz będzie miało nową animację!

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?