Saga, słynna seria komiksowa, skończy się po 108 numerach

Komiksowe media obiegła informacja o wydaniu omnibusa Sagi, jednej z najsłynniejszych, często nagradzanych serii. Informacja była o tyle elektryzująca, że zawierała ukrytą informację o zakończeniu tego cyklu.

Saga zdobyła od 2012 roku, kiedy zaczęła się ukazywać, niemal 20 z najważniejszych nagród komiksowych i fantastycznych na świecie. Fanów dręczyło jednak jedno pytanie: po ilu numerach zakończy się seria? Dotąd przyszło im oglądać narodziny, dzieciństwo i dorastanie głównej bohaterki, Hazel, a minęło już 54 zeszyty.

Podczas ekskluzywnego wywiadu dla Entertainmen Weekly scenarzysta, Briana K. Vaughan, poinformował o wydaniu Saga: Compendium One– wielkiego omnibusa z 54 dotąd wydanymi numerami komiksu. Jednocześnie dodał, że jest to wydanie zawierające dokładnie połowę planowanej opowieści – czyli dostaniemy łącznie 108 odcinków tej epickiej historii.

saga

Omniubus ukaże się w październiku tego roku.

Twórcami komiksu są scenarzysta Brian K. Vaughan (Y: Ostatni z mężczyznLwy z BagdaduWolverine: Logan) oraz artystka Fiona Staples (Mystery SocietyNorth 40); jak pisze polski wydawca, Mucha Comics, stworzyli razem niezwykłą opowieść o młodej parze starającej się znaleźć swoje miejsce we wszechświecie. Gdy dwóch żołnierzy ze zwaśnionych ze sobą ras, toczących niekończącą się wojnę obejmującą swoim zasięgiem całą galaktykę, zakocha się w sobie, zrobi wszystko, by ochronić córeczkę, Hazel, przed czyhającym na nią światem pełnym niebezpieczeństw.

Zobacz również: Timof Comics z nowościami na kwiecień

Źródło: Entertainment Weekly, Adventures In Poor Taste; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?