Pierwsze wydanie Mechanicznej Pomarańczy odnalezione… w pojemniku z darami!

Niecodzienne znalezisko w pojemniku z darami odnalazła pracownica sklepu charytatywnego Strood Community Project w Kent, Kim West. Ktoś zdecydował się zrezygnować  z książki Mechaniczna Pomarańcza, jak się okazało było to pierwsze wydanie powieści Anthony’ego Burgessa z 1962 roku.

Dom aukcyjny wycenił powieść na 1000-1500 funtów. Kobieta, która odnalazła książkę nie spodziewała się czegoś takiego i szybko poprosiła o oszacowania wartości specjalistów. Okazało się, że książek tych, zwłaszcza w tak dobrym stanie, nie zostało już zbyt wiele. Egzemplarz możecie zobaczyć poniżej:

mechaniczna pomarancza

Zobacz również: Te książki sprzedawały się w Empiku najlepiej w 2016 roku

Tym samym książka ma trafić na licytację w marcu. Max Hasler z domu aukcyjnego Forum Auctions był pod wrażeniem znaleziska.

Z oczywistych względów jej wartość rośnie o jakieś 80% z samego faktu, że jest to pierwsze wydanie. Sądzę, że 1500 funtów to minimalna cena, jaką będziemy w stanie otrzymać zwłaszcza ze względu na to, w jakim stanie jest książka. Sama w sobie być może nie jest aż tak wartościowa jak niektóre dzieła, ale tu nawet obwoluta jest w świetnym stanie.

Mechaniczna Pomarańcza to powieść, która trafiła na ekrany kin w 1971 roku. Opowiada o z pozoru spokojnym człowieku, który w rzeczywistości sieje spustoszenie na ulicach miasta. Gdy trafia do więzienia, dostaje dość nietypową propozycję, która ma wybić mu z głowy zamiłowanie do przemocy…

Źródło: DailyMail.com/Fotografia Wprowadzenia: themindreels.com

W ciągu dnia jakiś film, wieczorem piłka nożna, w nocy futbol amerykański.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?