George R.R. Martin z co najmniej jedną nową publikacją w 2017!

Fani autora Gry o tron nie zawodzą. Nie umknęło ich uwadzę, że amerykański Amazon zapowiedział wydanie książki z nazwiskiem Martina na okładce – jeszcze w tym roku. Nie będą to niestety wyczekiwane Wichry zimy, ale i tak jest na co czekać.

Chodzi o najnowszą antologię fantastyki, redagowaną przez współpracującego od dawna z Martinem Gardnera Dozoisa: Book of Swords. Zaraz po Amazonie informacja pojawiła się na amerykańskim serwisie GoodReads. Z opisu wynika, że premierę zaplanowano na 17 października 2017 roku, a wersja anglojęzyczna będzie liczyć 528 stron.

Nowa książka Martina w 2017

Zobacz również: Evna – ostatni tom z serii Krucze pierścienie Siri Pettersen już wkrótce w księgarniach!

Opis książki w wolnym tłumaczeniu brzmi następująco:

Piętnaście oryginalnych opowiesci, celebrujących złoty wiek fantasy miecza i magii, włączając w to nowe opowiadanie George’a R.R. Martina osadzone w realiach Gry o Tron!

Fani Pieśni Lodu i Ognia, skupieni m.in. na Westeros.org, prześcigają się w domysłach – najpopularniejsza teoria zakłada, że nowe opowiadanie będzie fragmentem opowieści o rodzie Targaryenów lub następnym fragmentem historii Dunka i Jaja. Liczne wskazania padają tez na opowieść z czasów Rebelii Roberta. Sam pisarz milczy na ten temat – nie wypowiedział się ani na swoim blogu, ani w prasie.

Źródło: Westeros.org, ilustracja wprowadzenia: Gage Skidmore/Wikimedia Commons

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?