Advertisement

Historia naturalna smoków – w księgarniach w tym miesiącu

Wydawnictwo Zysk potwierdziło już datę premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych książek ze swojego planu wydawniczego – Historii naturalnej smoków. Powieść ukaże się 27 lutego.

Oryginalnie powieść Marie Brennan ukazała się w 2013 roku i w 2014 nominowana była do World Fantasy Award. Okładka, którą zobaczymy także w wersji polskiej, otrzymała nagrodę Chesley Award 2014. Polscy fani wyczekiwali tej pozycji od tego momentu.

Co ważne, na jednej książce się nie skończy. Dotąd powstały cztery tomy w ramach serii Pamiętnik Lady Trent: Tropiki wężów (The Tropic of Serpents), Podróż bazyliszka (The Voyage of the Basilisk), W labiryncie smokowatych (In the Labyrinth of Drakes), uzupełniające tom trzeci opowiadanie Edytorial z Falchester Weekly Review (From the Editorial Page of the Falchester Weekly Review), a na kwiecień 2017 zapowiedziano tom piąty, W sanktuarium skrzydeł (Within the Sanctuary of Wings). Kiedy ukażą się w Polsce – tego jeszcze wydawca nie zapowiedział.

Historia naturalna smoków - okładka

Zobacz również: Harry Potter i Kamień Filozoficzny – piękne okładki na 20-lecie! Każdy może wybrać swój ulubiony dom!

Nota wydawnicza prezentuje się następująco:

Cały świat, od Scirlandii do najdalszych krańców Erigi, zna lady Izabelę Trent jako najwybitniejszą na świecie specjalistkę od smoków. Ta niezwykła kobieta wyprowadziła naukę o smokach z mglistych cieni mitów i nieporozumień w krąg światła współczesnej nauki. Zanim jednak lady Trent stała się sławną osobą, jaką dziś znamy, była pogrążoną w książkach młodą kobietą, dzięki swemu zamiłowaniu do nauki, historii naturalnej i tak, smoków, czym przeciwstawiła się sztywnym konwencjom swoich czasów.

Oto wreszcie, spisana jej własnymi słowami, prawdziwa historia kobiety o duszy pioniera, która zaryzykowała swoją reputację, życiowe perspektywy i wątłe ciało, aby zaspokoić naukową ciekawość. Jest to opowieść o tym, jak pomimo swych godnych pożałowania dziwactw poszukiwała prawdziwej miłości i szczęścia, oraz o jej ekscytującej wyprawie w niebezpieczne góry Wystrany, gdzie dokonała pierwszego z wielu historycznych odkryć, które mogły zmienić świat na zawsze.

Źródło: materiały prasowe; ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?