Ogień krzyżowy – Nancy Kress znowu wydawana!

Legenda amerykańskiego science fiction znowu jest wydawana w Polsce – po 15 latach przerwy!

Wydawnictwo Rebis wydało dzisiaj pierwszy tom dylogii Crossfire Ogień krzyżowy. Autorka, Nancy Kress, od piętnastu lat była nieobecna na polskim rynku wydawniczym. W USA jest uznawana za jedną z czołowych przedstawicielek sience fiction, wielokrotnie zdobywała najważniejsze amerykańskie i światowe nagrody fantastyczne: Nebulę, Hugo czy Nagrodę Campbella. W Polsce nie miała szczęścia do wydawnictw. Po raz pierwszy ukazała się ponad 20 lat temu jeszcze w Bibliotece Nowej Fantastyki (cykl Żebracy opowiadający o zmodyfikowanej genetycznie dziewczynie), potem w latach 2012-2013 w mało znanym, nieistniejącym już wydawnictwie Almaz (trylogia Prawdopodobieństwo).

Zobacz również: Najnowsza książka Neila Gaimana już od marca w naszych księgarniach!

Pod koniec 2016 roku Rebis ogłosił wydanie Crossfire. I oto jest! Tom pierwszy już w sprzedaży, drugi na pewno w tym roku, jednak jeszcze nie podano daty. 

Okładki dylogii Crossfire Nancy Kress

Na dalekiej planecie powstaje ludzka kolonia, której założycielem jest Jake Holman, mężczyzna usiłujący uciec przed mroczną przeszłością. Kiedy ta różnorodna, wielotysięczna wspólnota zaczyna się przyzwyczajać do życia w nowych warunkach, dokonuje zaskakującego odkrycia: na świecie tym żyją prymitywni humanoidalni Obcy. Władające narzędziami istoty zajmują tylko kilka izolowanych wiosek i najwyraźniej nie są gatunkiem rodzimym.

Gdy koloniści ostatecznie poznają prawdę, staną przed najtrudniejszą decyzją swojego życia – decyzją, która przesądzi o losach nie tylko ich nowego domu, ale też całej ludzkości.

Okładka - Ogień krzyżowy - Nancy Kress

Źródło: informacja prasowa, ilustracja wprowdzenia: materialy prasowe

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?