the old guard background Advertisement

Nowa powieść Grishama – o złodziejach książek

Już w czerwcu światło dzienne ujrzy trzydziesta powieść Johna Grishama, twórcy popularnych thrillerów prawniczych. Tym razem jednak pisarz zmienia klimat – tym razem nowa książka zabierze nas do świata czarnego rynku rzadkich książek.

Wyspa Camino (Camino Island) opierać się będzie na kradzieży bezcennych manuskryptów z Biblioteki Princeton w pewnym nadmorskim kurorcie. Tajemniczy złodzieje zabierają z niej rękopisy powieści F. Scotta Fitzgeralda. Poszukujący ich stróże prawa i bibliotekarze sięgają po nietypowe metody – na tytułową wyspę sprowadzają pisarkę, która ma zbliżyć się do rezydującego na Camino księgarza, szczycącego się kolekcją rzadkich manuskryptów – i nie do końca legalnie zdobytą fortuną…

Przedstawiciel wydawnictwa Knopf podgrzewa atmosferę wokół książki:

Niezależnie od tego, czy pisał o rękopisach F. Scotta Fitzgeralda, świecie wydawców i dystrybutorów książek, czy grze w kotka i myszkę między kryminalistami a FBI, John przebił samego siebie.

Zapytany przez Entertainment Weekly, amerykański portal kulturalny, o motywacje do napisania tego typu powieści, Grisham zdradził, że od dłuższego już czasu wraz z żoną kolekcjonują pierwsze wydania książek i dzięki temu ma pewną wiedzę o światku handlu antykwarycznego.

Zobacz również: John Grisham – nowa kolekcja thrillerów w kioskach!

Sam F. Scott Fitzgerald, w Polsce najbardziej znany jako autor słynnego Wielkiego Gatsby’ego, to amerykański pisarz przełomu wieków, uznawany za jednego z największych klasyków literatury USA. Nazywa się go tam głosem straconego pokolenia, ale także symbolem Złotego Wieku Stanów Zjednoczonych. Jego biografia jest równie fascynująca, co jego powieści.

F. Scott Fitzgerald

Czerwiec to termin wydania Wyspy Camino w Stanach Zjednoczonych. Wydawca zapowiada, że nie zmieni to planów wydawniczych standardowych powieści Grishama – fani mogą być spokojni, kolejny prawniczy dreszczowiec trafi do nich już jesienią, jak co roku.

John Grisham to autor wziętych thrillerów prawniczych, takich jak Firma, Raport Pelikana czy Król afer. Ma na swoim koncie także inne, niezwiązane z tą tematyką powieści – jednak mniej popularne niż jego główny nurt. Jak będzie w przypadku Wyspy Camino, dopiero się przekonamy, jednak entuzjastyczna reakcja fanów w sieci zdaje się zapowiadać sukces książki.

Źródło: Entertainment Weekly; ilustracja wprowadzenia: Flickr/Wake Forest University School of Law

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?