AdvertisementDarmowy audiobook Solaris Stanisława Lema!

Śmiało można stwierdzić, że Stanisław Lem jest mistrzem nie tylko polskiego science-ficiton ale i światowego. W swoich dziełach sprytnie przewijał futurystyczne wizje świata z krytyką ustroju socjalistycznego i stanem ówczesnego społeczeństwa. Przez pewien okres był najchętniej czytanym nieanglojęzycznym pisarzem, a jego powieści przetłumaczono na ponad 40 języków. Jedną z bardziej znanych powieści jest właśnie Solaris.

Zobacz również: Nigdziebądź Neila Gaimana doczeka się kontynuacji!

Serwis Ninateka.pl już ma w swoich zbiorach wiele polskich filmów science-fiction, które zadowolą niejednego fana gatunku. Do kolekcji dołączylo niedawno słuchowisko Solaris. Nie jest to cała powieść, a jedynie specjalnie wybrane fragmenty. Całe słuchowisko podzielone jest na 9 części, każda trwająca prawie godzinę. Co więcej, pełen głębi głos Piotra Fronczewskiego nadaje Solaris zupełnie nowego wymiaru i trwające godzinę nagranie, trwa dla słuchającego chwilę.

Solaris opowiada o psychologu, Krisu Kelvinie, który wybiera się z misją na stację kosmiczną zlokalizowaną nad oceanem na planecie Solaris. Ocean ten wydaje się być inteligentną formą życia, która w jakiś sposób wpływa na mieszkańców bezskutecznie próbujących zrozumieć jego naturę. Sprawa zaczyna się komplikować, gdy szef badaczy ginie, a przed Kevinem materializuje się zmarła kilka lat temu żona.

Źródło: filmyfantastyczne.pl / ilustracja wprowadzenia: wydawnictwoliterackie.pl

Stały współpracownik

Wielbiciel francuskich komedii i ogromny fan Gwiezdnych Wojen. W wolnych chwilach lubi oderwać się od rzeczywistości przy dobrych animacjach

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?