Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2017 – ruszyły nominacje

Wszyscy fani i czytelnicy mogą już nominować swoje ulubione tytuły w tegorocznym plebiscycie do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. 

Każdy czytelnik może wybrać od jednego do pięciu utworów w każdej kategorii (powieść/opowiadanie), wydanych po raz pierwszy w poprzednim roku kalendarzowym, w tym wypadku 2016. Po pięć utworów, które zbiorą najwięcej głosów, znajdzie się na liście nominacji do Nagrody. Spośród nich uczestnicy XXXII POLCON-u, który odbędzie się w dniach 24 – 27 sierpnia 2017 r. w Lublinie, dokonają wyboru Laureatów.

Swoje głosy można oddawać trojako. Pierwsza, najwygodniejsza opcja to wypełnienie formularza zgłoszeniowego pod tym adresem; druga – wysłanie do 30 kwietnia maila z wybranymi tytułami na adres zajdel@fandom.art.pl; trzecia to tradycyjny list nadany pocztą na adres: 

Związek Stowarzyszeń Fandom Polski
ul. Zamieniecka 46/25
04-158 Warszawa.

Powstała już także lista pomocnicza, zbierająca wszystkie tytuły polskich powieści i opowiadań fantastycznych, które zadebiutowały na rynku w 2016 roku. Dostępna jest tutaj. Opowiadania są w drugiej zakładce.

Zobacz również: Ostatni Dzień Pary II – darmowa antologia już za kilka dni!

Nagroda im. Janusza A. Zajdla jest coroczną nagrodą w dziedzinie fantastyki, przyznawaną przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich utworów literackich. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania. Po raz pierwszy przyznano ją w 1985 roku – jeszcze pod nazwą ustaloną przez kluby fantastyki na Nagroda Fandomu Sfinks. Pierwszym laureatem był właśnie Zajdel – otrzymał nagrodę za powieść Paradyzja. Ponieważ zmarł, zanim dane mu było ją odebrać, rok później przekazano ją na ręce wdowy, pani Jadwigi Zajdel.Wtedy też zmieniono nazwę na Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, a patronat nad nią objęła Jadwiga Zajdel, co roku wręczająca statuetkę laureatom. 

Jadwiga Zajdel podczas gali Nagrody w 2013 roku

Na zdjęciu: Jadwiga Zajdel podczas gali Nagrody w 2013 roku

Źródło: informacje prasowe; ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?