Advertisement
Advertisementpixel

Tom Hanks napisał swoją pierwszą książkę

Tom Hanks jest miłośnikiem nie tylko polskiego Malucha, ale także maszyn do pisania, posiada setki różnych modeli, które zbiera od 1978 roku. Nic zatem dziwnego, że w przerwie od pracy aktorskiej postanowił napisać na nich swoją pierwszą książkę. Uncommon Type: Some Stories to zbiór 17 opowiadań, a każde z nich zostało napisane na innej maszynie z jego kolekcji.

W trakcie dwóch lat pracy nad historiami robiłem filmy w Nowym Jorku, Berlinie, Budapeszcie i Atlancie, i w każdym z tych miast pisałem. Pisałem w hotelach podczas promocji filmów. Pisałem na wakacjach. Pisałem w samolotach, w domu i biurze. Kiedy mogłem trzymać się harmonogramu, pisałem rano od 9 do 13.

Zobacz również: Krąg – Tom Hanks i Emma Watson w zwiastunie nowego thrillera

Historie w książce to opowieści m.in. imigranta przybywającego do Nowego Jorku, kpo tym jego życie i rodzina zostały zniszczone w trakcie wojny domowej, człowieka, który po perfekcyjnym zagraniu staje się gwiazdą ESPN, ekscentrycznego miliardera i jego asystenta w polowaniu na coś większego w Ameryce oraz… aktora z sielankowym życiem.

Premiera książki została zaplanowana na październik, a jej wydawcą jest Knopf. Sonny Mehta, redaktor naczelny wydawnictwa przyznał, że z prozą Toma Hanksa spotkał się już kilka lat temu, kiedy aktor opublikował swoje krótkie opowiadanie w New Yorekerze. Poczuł się nim oczarowany i od tamtej chwili miał nadzieję, że kiedyś będzie mógł poczytać więcej jego historii. Pozostaje mieć nadzieję, że książką zainteresuje się jakieś polskie wydawnictwo.

Źródło: indepentdent.co.uk / Ilustracja wprowadzenia: American Buffalo Pictures

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?