Advertisement

90 książek w konkursie o nagrodę im. Witolda Gombrowicza

Kapituła Nagordy Literackiej im. Witolda Gombrowicza w dniu zakończenia naboru zgłoszeń ogłosiła, że w drugiej edycji weźmie udział… ponad 90 książek! W czerwcu wyłonionych zostanie pięciu nominowanych, a zwycięzca na początku września.

gombrowicz 1

Nagroda, również pieniężna w wysokości 40 000 złotych, przyznawana jest za literacki debiut, definiowany przez regulamin jako pierwsza lub druga książka autora albo autorki. Musi być napisana w języku polskim prozą artystyczną. W tym roku zgłosić można było jedynie te z powieści, które ukazały się w 2016 roku i zgłoszono ich o 25 więcej niż w poprzedniej edycji.

W skład Kapituły wchodzą: krytyk i historyk literatury, znawca twórczości Gombrowicza prof. Jerzy Jarzębski (przewodniczący), prof. Ewa Graczyk (Uniwersytet Gdański), prof. Józef Olejniczak (Uniwersytet Śląski); krytyczka literacka i dziennikarka Polityki Justyna Sobolewska; badaczka literatury Anna Kałuża (Uniwesytet Śląski); redaktor naczelna portalu kulturalnego dwutygodnik.com Zofia Król oraz pisarz i laureat nagród literackich Zbigniew Kruszyński.

gombrowicz 2

Zobacz również: Tom Hanks napisał swoją pierwszą książkę

Naroda Literacka organizowana jest przez Prezydenta Radomia oraz Muzeum Witolda Gombrowicza. Z 2016 roku została przyznana po raz pierwszy, a jej laureatami zostali Weronika Murek za zbiór opowiadań Uprawa roślin południowych metodą Miczurina oraz Maciej Hen za powieść Solfatara.

 

Źródło: Nagroda im. Witolda Gombrowicza // Ilustracje: Nagroda im. Witolda Gombrowicza

Interesuję się popkulturą, fanami, mangą i anime. Sporo piszę, ale takie życie doktorantki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?