Sylvester Stallone sprzeda część swoich unikalnych zbiorów literackich

Parafrazując Grega Rohana, prezesa nowojorskiego domu aukcyjnego Heritage Auctions, kojarzenie Stallone’a z kreacjami z filmów Rambo czy Rocky, może zwieść na manowce. Aktor i scenarzysta posiada bowiem ogromny zbiór, unikatowych dzieł gigantów literatury, wiele z nich jest nawet opatrzonych autografami autorów. Teraz około tysiąca z nich Stallone wystawia na sprzedaż.

W bibliotece Sylvestra Stallone’a wypatrzyć można takie pozycje jak: jeden z 300 zestawów Dzieł wszystkich Walta Whitmana z 1902 roku wraz z nadzwyczajną pocztówką z 1890 roku opatrzoną odręczną notką poety, oprawione w skórę 10-tomowe wydanie powieści Sir Waltera Scotta z 1910 roku zawierające również odręczny list sporządzonym przez pisarza w 1807 roku, pierwsze wydanie „Wojny i pokoju” Lwa Tołstoja z 1886 roku, eseje Plutarcha, jeden z 25 kompletów Komedii ludzkiej Balzaka, dzieła zebrane Roberta Browninga oraz Elizabeth Barrett Browning, powieści sióstr Brontë i wielu innych pisarzy. Książki będą wystawione na licytację w nowojorskim domu aukcyjnym Heritage Auctions w dniu 8 marca.

tolstoj

Zobacz również: Bruce Lee w listach do samego siebie

Nie myślcie jednak, że zainteresowanie Stallone’a literaturą kończy się na inwestowaniu w unikalne dzieła. W 2015 roku Tessa Thompson powiedziała o nim: on jest chodzącą encyklopedią literatury i wiedzy filmowej. Potrafi na przykład siedzieć i cytować Voltaire’a. Ciągle rzuca dowcipy i lubi zagadki.

Będzie to już druga aukcja Stallone’a, poprzednio, w 2015 roku, wystawiał przedmioty związane z jego karierą w Hollywood.

whiteman

balzac

Źródło: booklips.pl / Ilustracja wprowadzenia: kard z filmu Creed: Narodziny legendy

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?