Wiatrodziej – już z polską okładką!

Wydawnictwo SQN Imaginatio zaprezentowało polską okładkę Wiatrodzieja, drugiego tomu przyjętej z entuzjazmem serii Czaroziemie

Susan Dennard zdobyła sobie tym cyklem popularność za oceanem. To seria fantasy przeznaczona dla nastoletnich czytelników, z niezwykłą główną bohaterką i interesującym systemem magii, który zdobył uznanie odbiorców. Pierwszy tom, Prawdodziejka, ukazał się w USA w styczniu 2016, w Polsce – w październiku. Wiatrodziej trafi do naszych księgarni 10 maja, ale już mamy okładkę i notę wydawniczą.

Na kontynencie podzielonym pomiędzy trzy imperia żyją ludzie, którzy urodzili się z czarodziejstwem. Magiczne umiejętności odróżniają ich od innych, są przekleństwem. Nubreveńskie ulice nawiedza tajemniczy, ale z całą pewnością groźny człowiek, nieustannie ukrywający się w cieniach. W niewyjaśnionych okolicznościach giną ludzie, a porzucane ciała zaczynają powstawać z martwych. Drugi tom cyklu Czaroziemi skupia się na postaci Merika – przebiegłego pirata, charyzmatycznego księcia i znakomitego czarodzieja.

Czaroziemie - Wiatrodziej

Ze strony autorki można się dowiedzieć, że zaplanowane są już dwa kolejne tomy. Trzeci – Bloodwitch (Krwiodziej) – ukaże się w USA w 2018 roku, czwarty, jeszcze bez tytułu – w 2019. 

Zobacz również: Philip K. Dick – ostatni tom opowiadań w marcu

Źródło: materiały prasowe; ilustracja wprowadzenia: okładka.

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?