Achromatopsja – nuklearna zagłada Warszawy za dwa tygodnie

Już za dwa tygodnie do sprzedaży trafi Achromatopsja – kolejna polska cegiełka w uniwersum Metro 2033

Metro 2033 to cykl powieści postapokaliptycznych, których akcja toczy się w zniszczonych wojną atomową miastach, gdzie ludzkość żyje w tunelach, schronach i dziurach w ziemi. Wcześniej mieliśmy dwóch polskich autorów, którzy dołożyli swoje słówko do niezwykle popularnego cyklu: Roberta J. Szmidta (Wieża oraz Otchłań, których akcja osadzona została we Wrocławiu) oraz Pawła Majkę (Dzielnica obiecana i Człowiek obiecany – obie osadzone w Krakowie). Autorzy są już uznanymi pisarzami, a romans z Metrem był dla nich kolejnym krokiem w karierze. Teraz wydawnictwo Insignis wyda książkę debiutanta, Artura Chmielewskiego. Akcja Achromatospsji przeniesie nas do zmiecionej atomowym podmuchem Warszawy.

Achromatopsja - Metro 2033

Zobacz również: Wiatrodziej – już z polską okładką!

Co ciekawe, książka już wcześniej się ukazała – wydana nakładem autora, fana postapokaliptycznego uniwersum, nieźle oceniona przez Bartka Biedrzyckiego, pisarza związanego z Fabryką Słów i cyklem Fabryczna Zona. Aktualnie książka w tej wersji jest już niedostępna.

chromatopsja org

Wersję Insignisu poleca sam Dmitry Glukhovsky, autor pierwszych książek i projektant uniwersum:

Wiem, że fani od dawna czekali na warszawską powieść Uniwersum Metro 2033… I oto jest! Za sprawą Artura Chmielewskiego trafia w Wasze ręce „Achromatopsja”. I wbrew znaczeniu tytułu wcale nie jest pozbawiona kolorytu! Przeciwnie: trzyma w napięciu i zaskakuje. Dobra robota!

Czego możemy się spodziewać po nowej powieści? Co nieco zdradza nota wydawnicza:

Od dwudziestu lat życie jest nieustanną licytacją, w której los wciąż niestrudzenie podbija stawkę pochłaniającego wszystko codziennego koszmaru. Jednak tu, w ciemnych tunelach warszawskiego metra, udaje nam się przynajmniej utrzymać pozory normalności. I choć wiem, że to już koniec naszego świata, to rozłożony na raty jest łatwiejszy do zaakceptowania – oswojony i znajom”.

Warszawa, rok 2033. Skłócone stacje metra wysyłają wspólną ekspedycję, która ma przynieść ocalenie wymierającej powoli społeczności. Nadzieja na ratunek jest całkiem realna i budzi powszechny entuzjazm. Jednak rzeczywistość czasami odstaje od wyobrażeń, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają.

Achromatopsja – spowodowana chorobą siatkówki wada wzroku polegająca na nierozróżnianiu lub zupełnym niewidzeniu barw. Cierpiący na achromatopsję postrzegają świat niemal całkowicie w odcieniach szarości.

Premiera książki: 15 marca

Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?