Problem trzech ciał – Mark Zuckerberg dał tej książce znak jakości

Już dzisiaj do polskich księgarni trafiła książka, którą sam Mark Zuckenberg w roku premiery w USA – 2015 – wybrał i polecał jako wartą przeczytania. Przed wami Problem trzech ciał.

Wydawnictwo Rebis wydało u nas długo oczekiwany nowy klasy SF – książkę chińskiego fantasty Cixina Liu, na angielski tłumaczoną przez uznanego twórcę i propagatora literatury, Kena Liu. W Polsce dostaniemy wersję tłumaczona z angielskiego, nie z chińskiego – zajął się tym Andrzej Jankowski, znany fanom science fiction ze świetnych prac nad przekładem części cyklu Diuny, dwóch tomów Opowiadań zebarnych Franka Herberta czy całej Fundacji Asimova.

Problem trzech ciał to pierwszy tom trylogii Wspomnienie o przeszłości Ziemi – kolejne dwa (Ciemny las oraz Koniec śmierci) także zostaną wydane przez Rebis, jednak nie podano jeszcze planowanych dat premier. 

Problem trzech ciał

Zobacz również: Problem trzech ciał – science-fiction, które zachwyciło Baracka Obamę

W 2015 roku książka otrzymała nagrodę Hugo dla najlepszej powieści, po raz pierwszy w historii przyznanej tłumaczonemu tekstowi. Znalazła się także w finale nagród Nebula, Prometeusza, Locusa, Johna W. Campbella.

Tajny chiński projekt z czasów Mao przynosi przerażające konsekwencje kilkadziesiąt lat później. Początek XXI wieku – po serii samobójstw wybitnych fizyków śledztwo prowadzi do tajemniczej sieciowej gry Trzy ciała, której celem jest uratowanie mieszkańców planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Świat tej gry nie jest jednak fikcją…

Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

 

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?