• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Eleanor Catton, najmłodsza w historii laureatka Nagrody Bookera zapowiedziała prace nad nową powieścią. Po sukcesie genialnego Wszystkiego co lśni, pisarka wzięła na warsztat powieść zatytułowaną Birnam Wood (z ang. Las Birnamski - tak, tak, nawiązanie do Szekspira). Książka ta została określona mianem thrillera psychologicznego, a jej akcja będzie działa się w Nowej Zelandii w niedalekiej przyszłości. Szalenie bogaci ludzie budują sobie tam domy-twierdze w celu uchronienia się przed nadciągającym kataklizmem. Jednak sednem opowieści jest przypadkowe spotkanie grupy lewicowych partyzantów z amerykańskim miliarderem. Zdarzenie to jak i jego konsekwencje prowokują do zadania sobie pytania - jak bardzo jesteśmy w stanie siebie obronić?

Zobacz również: Wojny Przestrzeni - Można już kupić kontynuacje powieści Pawła Majki!

Pisarka zawarła z wydawnictwem Victoria University Press umowę opiewającą na 6 cyfrową zaliczkę. Catton podpisała przy okazji prawo do dystrybucji i sprzedaży książki w Australii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że wydawca zdecydował się na kupno praw po przeczytaniu zaledwie 20 stron manuskryptu. Powieść zostanie wydana do końca 2017 roku. 

Żródło booklips.pl / ilustracja wprowadzenia: thestar.com

 

Wiesz, co z tym zrobić


Robert Krakowski

Robert Krakowski

Stały współpracownik

O mnie:

Wielbiciel francuskich komedii i ogromny fan Gwiezdnych Wojen. W wolnych chwilach lubi oderwać się od rzeczywistości przy dobrych animacjach


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.