Advertisement

Eleanor Catton napisze nowy, przedapokaliptyczny thriller!

Eleanor Catton, najmłodsza w historii laureatka Nagrody Bookera zapowiedziała prace nad nową powieścią. Po sukcesie genialnego Wszystkiego co lśni, pisarka wzięła na warsztat powieść zatytułowaną Birnam Wood (z ang. Las Birnamski – tak, tak, nawiązanie do Szekspira). Książka ta została określona mianem thrillera psychologicznego, a jej akcja będzie działa się w Nowej Zelandii w niedalekiej przyszłości. Szalenie bogaci ludzie budują sobie tam domy-twierdze w celu uchronienia się przed nadciągającym kataklizmem. Jednak sednem opowieści jest przypadkowe spotkanie grupy lewicowych partyzantów z amerykańskim miliarderem. Zdarzenie to jak i jego konsekwencje prowokują do zadania sobie pytania – jak bardzo jesteśmy w stanie siebie obronić?

Zobacz również: Wojny Przestrzeni – Można już kupić kontynuacje powieści Pawła Majki!

Pisarka zawarła z wydawnictwem Victoria University Press umowę opiewającą na 6 cyfrową zaliczkę. Catton podpisała przy okazji prawo do dystrybucji i sprzedaży książki w Australii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że wydawca zdecydował się na kupno praw po przeczytaniu zaledwie 20 stron manuskryptu. Powieść zostanie wydana do końca 2017 roku. 

Żródło booklips.pl / ilustracja wprowadzenia: thestar.com

Stały współpracownik

Wielbiciel francuskich komedii i ogromny fan Gwiezdnych Wojen. W wolnych chwilach lubi oderwać się od rzeczywistości przy dobrych animacjach

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?