Jo Nesbø po raz jedenasty – z nowym Harrym Holem

Już za tydzień do księgarni trafi najnowszy thriller Jo Nesbø – jedenasta już powieść o Harrym Hole, Pragnienie. Ciekawostką, bardzo pozytywną dla polskich czytelników, jest to, że książka ukaże się u nas dwa dni po premierze światowej!

Pragnienie (org. Tørst) to książka wieńcząca dekadę z Holem – pierwsza powieść z udziałem detektywa śledczego ukazała się w 2007 roku. To najpopularniejszy cykl Nesbø, mający wielu fanów także w Polsce, którzy z niecierpliwością czekają na 29 marca. Tym bardziej, że Wydawnictwo Dolnośląskie przygotowało także film reklamowy, w którym sam autor opowiada o najnowszej książce:

https://youtu.be/TXELIPnHfrM

Zobacz również: Eleanor Catton napisze nowy, przedapokaliptyczny thriller!

Młoda kobieta zostaje zamordowana we własnym mieszkaniu tuż po internetowej randce. Ślady na jej ciele wskazują, że sprawca jest wyjątkowo bezwzględny. Presja mediów, by znaleźć winnego, sprawia, że policja zwraca się do Harry’ego Hole. Były śledczy niechętnie myśli o powrocie do pracy, przez którą wiele w życiu stracił. Rozpoczyna dochodzenie dopiero, gdy zaczyna podejrzewać, że zbrodnia łączy się z nierozwiązaną sprawą z przeszłości. Podejmuje trop i daje się wciągnąć w nierówną grę z wyrachowanym psychopatą.

Jo Nesbo Pragnienie

Źródło: informacja prasowa, ilustracja wprowadzenia: kadr z nagrania Wydawnictwa Dolnośląskiego

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?