Poczytaj mi Wrocław! Weekend literacki zamknie Światową Stolicę Książki UNESCO

Od 20 do 23 kwietnia trwać będzie we Wrocławiu Weekend Literatury – impreza zamykająca kadencję miasta jako Światowej Stolicy Książki UNESCO.

Specjalny weekend obejmuje też obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji wznowiono akcję Poczytaj mi Wrocław sprzed roku i przygotowano szereg wydarzeń związanych z literaturą.

Oficjalne pożegnanie tytułu nastąpi w nocy 22 kwietnia. Od 23 kwietnia przejmie tę funkcję Konakra – stolica afrkańskiego państwa Gwinea. Jedocześnie, z inicjatywy prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i przy wsparciu UNESCO, zostanie przekazanych 100 tysięcy elementarzy dlauczniów pierwszych klas szkół w Gwinei. Nadal trwa akcja zbierania i pakowania książek – każdy może wziąć w niej udział.

Jeśli chodzi o atrakcje dla czytelników, jest ich sporo. Od 17.00 22 kwietnia na Nadodrzu rozpoczną się odczyty fragmentów premierowych, wyczekiwanych powieści. Czytać będą m.in. Krystyba Czubówna, Jacek Fedorowicz, Adam Ferency czy Michał Nogaś. Organizatorzy zapraszają do licznych lokalizacji (m.in. podwórko Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia przy ul. Rydygiera 43a czy aula Instytutu Fizyki Doświadczalnej przy Cybulskiego 36). Poniżej znajdziecie mapę wydarzeń – kliknijcie, żeby powiększyć!

Europejska Noc Litertury

Zobacz również: Jesteś w Warszawie? Nie masz wyjścia, czytaj wiersze!

https://www.youtube.com/watch?list=PL5cQ2JeENZ0VsOqkk770V3Xcfdx2TR15B&v=qI1-mikmr-U&ab_channel=Wroc%C5%82aw2016

O 12.00 we wrocławskich Arkadach odbędzie się premiera Światowego Hymnu Książki – do słów wiersza Tadeusza Różewiczai muzyki Jana Kanty Pawluśkiewicza. Do tego w tym samym miejscu od 10.00 do 17.00 zaplanowano szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Światowy Hymn Książki - Wrocław

To oczywiście ledwie kilka z ogromu zaplanowanych czytań, wystaw i atrakcji. Wszystkie znajdziecie na oficjalnej stronie Europejskiej Stolic Kultury Wrocław.

Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?