• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Siedmioletnia Bana Alabed, do niedawna mieszkanka okupowanego Aleppo, za pośrednictwem Twittera i przy pomocy mamy informowała świat o tym, jak wygląda codzienne życie atakowanego miasta. Wydawca Simon & Schuster zaoferował jej napisanie reportażu o swoich doświadczeniach - książka ma się ukazać już jesienią na rynku amerykańskim pod tytułem Dear World.

Wojna musi się skończyć na całym świecie - mówi Bana w oficjalnym oświadczeniu przesłanym przez wydawcę. - Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę opowiedzieć światu o tym, co wydarzyło się w Aleppo. Mam nadzieję, że moja książka zrobi coś dobrego dla dzieci i ludzi z Syrii, przysienie pokój dzieciom, które żyją w stanie wojny.

Zobacz także: Stworzono pierwszy... czytnik książek dla niewidomych!

Po potwierdzeniu, że Bana Alabed naprawde mieszka w Aleppo, jej posty były podawane dalej na wielką skalę, a konto zaczęli obserwować również pisarze, politycy oraz celebryci, między innymi J.K. Rowling, której fanką jest syryjska dziewczynka. W listopadzie zeszłego roku mama Bany poinformowała, że ich dom został doszczętnie zniszczony w nalotach bombowych. W grudniu ewakuowali się do Turcji, wraz z falą uchodźów, którym udało się wydostać z miasta w czasie wymuszonego na arenie międzynarodowej zawieszenia broni.

Źródło: NY Times // Ilustracja wprowadzenia: Twitter

 

Wiesz, co z tym zrobić


Agata Włodarczyk

Agata Włodarczyk

O mnie:

Interesuję się popkulturą, fanami, mangą i anime. Sporo piszę, ale takie życie doktorantki.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.