Amerykańscy bogowie powrócą w kolejnej książce… Ale nie za szybko

Amerykańscy bogowie Neila Gaimana to najgorętszy temat ostatnich tygodni – zbliża się premiera wyczekiwanego serialu na podstawie najlepszej powieści brytyjskiego twórcy. Sam Gaiman ma dla swoich fanów dobre wieści: powstanie tom drugi książki. Ale kiedy?

W wywiadzie udzielonym Entertainment Weekly pisarz zdradza, że można spodziewać się kontynuacji historii bogach zamieszkujących Stany Zjednoczone. Pierwsza informacja o tych planach pojawiła się już sześć lat temu w wywiadzie dla MTV. Miało to związek z planowanym powstaniem serialu, gdzie jeden sezon miał odpowiadać jednej książce, ale wtedy jednak nie doszło to do skutku. 

Amerykańscy bogowie

Jak mówi sam Gaiman,cały czas myśli o kontynuacji Amerykańskich bogów, problemem jest jednak zwyczajny brak czasu. Przypomina, że w ciągu kilku lat między innymi napisał dla BBC adaptację Dobrego Omenu – powieści stworzonej wspólnie z Terrym Pratchettem – napisał na zamówienie amerykańskich wydawców Mitologię nordycką oraz pracuje nad kontynuacją słynnej powieści Nigdziebądź. Do tego cały czas udziela się przy pracach nad serialem i pomaga swojej żonie. Ma też w planach napisanie książki dla dzieci.

Amerykańscy bogowie

Zobacz również: Neil Gaiman Mitologia nordycka. Recenzja książki

Widać jednak, że plany prac nad AG2 są poważne. Jak powiedział Gaiman w wywiadzie, zapytany o pracę nad serialem: Zdarzało się, że mówiłem im: Dobra, wiecie o fabule Amerykańskich bogów 2 więcej niż inni, ale teraz muszę wam powiedzieć, że ten wers, który wygląda jak fragment dialogu nadający się tylko do wyrzucenia, potem stanie się istotny. Albo ta mała scenka teraz wydaje się banalna, potem będzie ważna i jeśli dotrwamy do sezonu piątego, będzie potrzebna, zostawcie ją.

Prace więc trwają, ale nie posuwają się szybko. Fani muszą uzbroić się w cierpliwość: książka się ukaże, tylko nie wiadomo dokładnie, kiedy. Z kolei serial będzie miał swoją premierę 30 kwietnia (w Polsce od 1 maja na Amazon Prime).

Źródło: Entertainment Weekly, ilustracja wprowadzenia: okładka polskiego wydania

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?