• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Projekt Get The Picture to zbiór 60 autorskich ilustracji, które w niebanalny sposób ukazują wybrane produkcje kina światowego i jednocześnie są... łamigłówkami dla czytelnika. Pięknie wydanymi łamigłówkami, podkreślmy.

Wśród starannie wyselekcjonowanych tytułów, znalazły się zarówno produkcje uznane za najwybitniejsze dzieła kina światowego, jak i te, które z różnych względów zyskały miano kultowych. Oczywiście w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć filmów, które okazały się bliskie pomysłodawcom Get The Picture.

Autorką wszystkich ilustracji do Get The Picture jest młoda artystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Academy of Fine Arts w Hadze Paula Dudek. Razem z resztą ekipy, stara się, by każdy z plakatów był nie tylko małym dziełem sztuki, ale również fascynującą filmową łamigłówką - każda z powstających interpretacji graficznych poprzedzona jest wnikliwą analizą danego dzieła filmowego.

GTP ilustacja1Fot. materiały prasowe

GTP ilustacja2Fot. materiały prasowe

GTP logo Fot. materiały prasowe

Zobacz również: Biblioteka na dworcu PKP - pasażerowie będą mogli czytać we Wrocławiu

By odgadnąć poszczególne tytuły, od odbiorcy wymagane będzie wnikliwie przyjrzenie się każdej ilustracji, odnalezienie najbardziej charakterystycznych dla danego filmu elementów, odszyfrowanie licznych wskazówek, czy rozpoznanie poszczególnych miejsc oraz postaci.

Get The Picture ma być nie tylko sprawdzianem filmowej wiedzy, ale przede wszystkim świetną zabawą, okazją do odkrywania na nowo znanych już tytułów, zachętą do poszerzania swoich filmowych horyzontów.

W książce, pojawią się więc ilustracje do filmów reprezentujących nie tylko różne style, gatunki, czy nurty filmowe, ale także lata, czy kraje, w których powstały. Kieślowski, Sorrentino, Spielberg, czy Fellini – to tylko niektórzy twórcy, których dzieła będziecie mogli zobaczyć w książce.

GTP ilustacja3Fot. materiały prasowe

GTP wizualizacjaFot. materiały prasowe

Tylko dzięki tobie, projekt ma szansę stać się rzeczywistością! Pomóż zebrać fundusze na wydanie Get The Picture, odbierz limitowaną kopię książki i podejmij wyzwanie – How many pictures will you get? Szczegółowe informacje o tym niezwykłym projekcie znajdziecie na niedawno uruchomionej stronie na Polak Potrafi oraz na fanpage'u akcji.

 

Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dagmara Trembicka

Dagmara Trembicka

Stały współpracownik

O mnie:

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.