Liga sprawiedliwosci

Sean Penn pisarzem? Aktor wyda swoją debiutancką powieść!

W październiku bieżącego roku do księgarni trafiła książka napisana przez Toma Hanksa, znakomitego aktora znanego m.in. z tytułowej roli w Forrest Gump. Jego książka Kolekcja nietypowych zdarzeń stała się prawdziwym hitem. Teraz do literackiego grona aktorów dołącza Sean Penn, który zagrał m.in. w Cieńkiej czerwonej linie. Literacki debiut Penna planowany jest już na marzec 2018 roku.

Bob Honey Who Just Do Stuff opisywane jest przez wydawcę Atria Books jako czarna komedia. Może w stylu Charlesa Bukowskiego? Wiadomo, że aktor przyjaźnił się z pisarzem Beat Generation. Powieść Penna dotyczyć będzie tytułowego Boba, który jest rozwiedzionym, pozbawionym złudzeń mężczyzna w średnim wieku, mieszkającym w zwykłym, szarym domu na nijakiej ulicy w Woodview w Kalifornii. Próbuje przetrwać każdy dzień, zmagając się z samotnością, piętnem społecznym i przemocą – niepewny swojego miejsca w kulturze, która bardziej ceni kreację niż to, kim się jest naprawdę. Bob podejmuje się różnych zadań m.in. jest tajnym zabójcą na zlecenie organizacji rządowej. Kiedy wścibski dziennikarz zaczyna zadawać mu szczegółowe pytania, Bob nie wie, czy jest to szansa na nawiązanie jakiejś nowej przyjaźni, czy też początek jego końca. W świecie, w którym zdrada jest chlebem powszednim, terroryzm sieje postrach, a politycy prześcigają się w chorej walce o władzę, bohater podejmuje decyzje, że nadszedł czas na zmianę. 

636461761678422495 bob honey who just do stuff 1

Zobacz również: Tom Hanks napisał książkę o… maszynach do pisania!

W zeszłym roku Penn wydał już tę powieść w formie audiobooku pod fałszywym nazwiskiem Pappy’ego Pariaha. Historia była znacznie krósza,a aktor dopiero niedawno przyznał się do jej autorstwa. Penn przyznał, że zauważył, że w tej opowieści o Bobie można jeszcze wiele powiedzieć, dlatego zdecydował się na wydanie książki.

Książka Penna już w marcu, czekacie?

Źródło: booklips.pl/ Ilustracja wprowadzenia: Bleeding Cool/ Ilustracja w artykule: WDiR

Stały współpracownik

Studentka. Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta