Książka Black Mirror pojawi się 20 lutego!

20 lutego w Wielkiej Brytanii pojawi się książka umieszczona w uniwersum Black Mirror. Projekt nadzorowany jest przez Charliego Brookera, scenarzystę serialu. 

Tytuł książki brzmi: Black Mirror: Volume I: A Literary Season i bardzo ładnie sugeruje, że zakładane jest stworzenie serii. Historie napisane zostały przez trójkę autorów: Cory Doctorow, Claire North oraz Sylvain Neuvel. Projekt składa się z kilku historii pisanych pod czujnym okiem Charliego Brookera, odpowiadającego również za scenariusze każdego z odcinków serialu Black Mirror. Serial oryginalnie tworzony przez Channel4, aktualnie produkowany jest przez Netflix.

charlie brooker

Zobacz również: Black Mirror – zwiastun i plakat odcinka w reżyserii Jodie Foster

Cory Doctorow jest pochodzącym z kanady dziennikarzem, pisarzem i blogerem. W Polsce ukazała się jego powieść science-fiction Mały Brat, nagrodzona w 2009 roku nagrodą Campbella.

Claire North (znana również jako Kate Griffin i Catherine Webb) jest brytyjską pisarką, która pierwszą swoją powieść napisała w wieku 14 lat. Pisze powieści fantastyczne zarówno dla młodzieży i dorosłych. W Polsce wydawnictwo MAG wydało jej serię Matthew Smith, opowiadającą o czarnoksiężnikach w Londynie. W maju 2015 ukazała się również powieść Pierwszych piętnaście żywotów Harry’ego Augusta, która została doceniona przez fanów i krytyków literatury science-fiction.

Sylvain Neuvel to kolejny kanadyjski autor, którego najbardziej znanymi powieściami jest trylogia Archiwum Temidy. Pierwsza z powieści została wydana w Polsce pod koniec 2016 roku i nosi tytuł Śpiący Giganci.

Premiera zapowiedziana jest na 20 lutego 2018, a książka wydana zostaje przez Del Ray Books. O polskim wydaniu nic jeszcze nie wiadomo.

Źródło: Penguin Books | Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor działu technologie

Horrory? A co to?

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?