Advertisement

Nowa książka o Harrym Potterze już w lipcu!

Saga J.K. Rowling o młodym czarodzieju szturmem zdobyła fanów na całym świecie. Jeżeli jesteście wśród nich, mamy dla was bardzo dobrą wiadomość. 31 lipca ukaże się ósma część przygód Harry’ego Pottera. Nie będzie to jednak, jak do tej pory, tradycyjna powieść, ale wydany w formie książki scenariusz sztuki teatralnej „Harry Potter and the Cursed Child”, który napisał Jack Thorne, na podstawie historii stworzonej przez Rowling i reżysera Johna Tiffany’ego. 

Akcja sztuki zabiera nas w przyszłość, bo została osadzona aż 19 lat po wydarzeniach z ósmego tomu sagi. Harry Potter się ustatkował, ma dobrą pracę, żonę i trójkę dzieci. Niestety ciągle zmaga się z demonami przeszłości, które przez ten czas nie zostawiły go w spokoju. Ponadto, na barki jego namłodszego syna, Albusa, spadnie ciężar rodzinnego przekleństwa. Ojciec i syn będą musieli razem zawalczyć, aby ciemność i tym razem nie zwyciężyła.
Na decyzję o wydaniu sztuki w formie książki wpłynęło zainteresowanie fanów z całego świata. Nie każdy będzie miał możliwość udać się do teatru w Wielkiej Brytanii, a tym sposobem nowa odsłona przygód Harrego Potera dotrze do najdalszych zakądków Ziemi. Książka ukaże się 31 lipca, po północy, czyli dzień po premierze spektaklu. Będzie ją można kupić w formie tradycyjnej oraz e-booka. 

Ponadto, J.K. Rowling zapowiedziała kilka prezentów, jakie przygotowała dla fanów. Po pierwsze, z okazji premiery filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, w 2017 roku zostanie wydana rozszerzona wersja ksiażki, na podstawie której oparto scenariusz produkcji, opatrzona dodatkowymi materiałami. Po drugie, „Quidditch przez wieki” i „Baśnie barda Beedle’a” na powrót znajdą się na półkach sklepowych. Po trzecie, z okazji dwudziestolecia wydania książki „Harry Potter i kamień filozoficzny” pojawią się cztery wersje wydania powieści. Każda z nich zostanie opatrzona okładką związaną z innym domem w Hogwarcie. 

źródło: theguardian.com

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?