Advertisement

Co myśli Stephen King o ekranizacji „Mrocznej Wieży”?

W trakcie wywiadu dla „Rolling Stone kultowy pisarz przede wszystkim opowiadał o serialowej ekranizacji Dallas 63′, w której główną rolę zagra James Franco. Nie zabrakło jednak również opinii samego autora na tak delikatny temat, jakim jest casting do „Mrocznej Wieży” – obiekt wielu kontrowersji ostatnimi czasy.

Pisarz przyznał, iż jest wysokie prawdopodobieństwo, że obsadzenie głównych bohaterów będzie zgodne z pogłoskami: Idris Elba wystąpi jako Roland, a Matthew McConaughey wcieli się w rolę jego przeciwnika. Poinformował także, że kwestia gaż jest w fazie negocjacji. O szczegółach wie Sony, które wykupiło prawa do całej serii, chcąc odtworzyć całe uniwersum.

Zapytano także Kinga o możliwą kontynuację cyklu „Mrocznej Wieży”, na co tamten odpowiedział, że choć zawsze chciał opisać bitwę o Jericho Hill, to póki co nie ma na to pomysłu. 

mroczna wieża książki

Źródło: Entartainment Weekly

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?