Advertisement

Asteriks i Obeliks w nowym wydaniu. Zobacz strony!

Wydawnictwo Egmont wyda ilustrowaną, książkową wersję wchodzącego niedługo do kin filmu Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru.

Premiera papierowej adaptacji zaplanowana jest na 16 stycznia. W książce znajdą się nie kadry z filmu, ale oryginalne, wyglądające jak rysunki Uderzo ilustracje. Ich autorem jest Fabrice Tarrin, francuski artysta i ilustrator znany głównie na ojczystej scenie komiksowej. Film na tekst zaadaptował Olivier Gay, pisarz tworzący kryminały oraz powieści fantastyczne dla młodzieży.

Co ciekawee książka zostanie wydana w formacie ostatnich albumów komiksowych z Asteriksem w roli głównej.

asteriks i obeliks

Nota wydawcy:

Album na podstawie filmu animowanego o tym samym tytule, którego polska premiera w kinach już w styczniu 2019 roku. Przed nami zupełnie nowe przygody nieugiętych Galów tym razem w formie opowiadania. Druid Panoramiks ma poważny kłopot i szybko musi podjąć konkretne działania. Sam jednak może sobie nie poradzić. Ale bez obaw! Asteriks i Obeliks na pewno nie zostawią go w potrzebie. Jak zwykle nie zabraknie wielu zabawnych sytuacji, niespodziewanych przeszkód, bijatyk oraz oczywiście… magicznego wywaru!

Asteriks to seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 r. przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem – stopniowo – reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.
Asteriks i Obeliks
Asteriks i Obeliks

Zobacz również: Oto pełny zwiastun Asterix i Obelix: Tajemnica magicznego wywaru!

Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?