Bóg Horror Ojczyzna wraca w jednym tomie

Fani horroru – zwłaszcza polskiego – mogą zacierać ręce. Do sprzedaży trafiło nowe wydanie cyklu Łukasza Radeckiego (Miasteczko, Zombie.pl), który kilka lat temu zyskał niezwykłą popularność i zgarnął szereg nagród: Bóg Horror Ojczyzna. Tym razem całość zebrana jest w jednym tomie.

Zbiór przygotowało wydanictwo Phantom Press, które skupia się na polskim horrorze oraz wydawnictwach klasycznej grozy „klasy B”.

Nota wydawnicza:

Niedaleka przyszłość, świat po trzeciej wojnie światowej, która doprowadziła do upadku Unii Europejskiej. Na jej zgliszczach powstaje ultrakatolickie państwo ze stolicą w Rzymie. Na terenach Polski rządzi Kościół, a przestrzegania prawa pilnują Katolickie Służby Specjalne. Nowicjusz Maksymilian Klimkiewicz i pochodzący z USA James Thorson zwany Stonką to niezwykli agenci tego biura, którzy stają w obliczu rozmaitych przestępstw i dylematów. Mieszanka gatunkowa: od groteski i satyry, przez science-fiction i kryminał noir, po brutalny i krwawy horror.

Wydanie zbiorcze, które oprócz dwóch kultowych już i trudno dostępnych zbiorów nowel ze świata Bóg Horror Ojczyzna „Złego początki” i „Wszystko spłonie” zawiera niepublikowaną dotąd mini powieść „Robak i kret. Oko cyklonu”.

Seria, która kilka lat temu zachwyciła tysiące czytelników. Nagrodzona Złotym Kościejem w kategorii Fantastyka Roku 2013 w plebiscycie organizowanym przez portal Kostnica.pl.

bóg horror ojczyzna

Łukasz Radecki – pisarz związany z literaturą grozy i science-fiction, poeta, muzyk, redaktor. Wraz z Kazimierzem Kyrczem Jr. wydał zbiór Lek na lęk (2011), wraz z Robertem Cichowlasem Pradawne zło (2014). W 2013 ukazały się dwa tomy cyklu Bóg Horror Ojczyzna: Złego początki i Wszystko spłonie (nagrodzony Złotym Kościejem w kategorii Fantastyka 2013). Nazywany bywa mistrzem literackiej makabry i mistrzem mrocznych tonów, był kilkukrotnie nominowany i nagradzany za swoją twórczość. Stale pisze dla Horror Online, Grabarza Polskiego i Atmospheric Magazine.

Zobacz również: James Gunn zamienia film o Supermanie w horror. Pierwszy zwiastun Brightburn

Źródło: Katedra.pl; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?