Chłopiec z burzy – książka w księgarniach, film w drodze

Od 4 grudnia można kupować książkę Chłopiec z burzy i inne opowiadania – zbiór historii dla młodych czytelników. Film w kinach juch w styczniu.

Książka zawiera tytułowe opowiadanie oraz 5 kolejnych: Dwie beczki wody, Wolna chata, O tym, jak tata chodował drób, Muszelka, Złowiony. Przeznaczona jest dla czytelników w wieku 9-12 lat.

Nota wydawcy:

Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone malutkie pelikany. Dzięki troskliwej opiece chłopca, pisklęta, znalezione w gnieździe na wydmach, wyrastają na piękne, silne ptaki. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o niezwykłej więzi łączącej Chłopca z Burzy i Pana Parsifala – pelikana, który rezygnuje z wolności i wybiera przyjaźń z chłopcem.

chłopiec z burzy

Film produkcji australijskiej trafi do kin 18 stycznia. W rolach głównych m.in. Finn Little, Geoffrey Rush i Jai Courtney.

Zobacz również: Nowości Albatrosa na styczeń

Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?