Harlan Ellison wróci jesienią

Wydawnictwo Prószyński zapowiedziało datę premiery jednego z najbardziej wyczekiwanych zbiorów fantastyki: drugiego tomu opowiadań Harlana Ellisona To co najlepsze.

Harlan Ellison zmarł w czerwcu tego roku. To legendarny już krytyk filmu i fantastyki w ogóle, scenarzysta, pisarz SF. Jego teksty w Polsce ukazywały się rzadko, ale zawsze trafiały na podatny grunt. Wydanie pierwszej części zbioru było wydarzeniem wśród fanów literatury science fiction, a kontynuacja budzi nie mniejsze emocje.

Z noty wydawcy:

Stylem Harlana Ellisona zachwycają się miliony czytelników na świecie, w tym sam Stephen King, który w „Danse macabre” wspomina, że „styl prozy Ellisona fascynuje […] uczucie grozy wyrasta z wizji jaskrawej niesprawiedliwości, a antidotum na nią okazuje się najczęściej ludzka zdolność bohaterów do przezwyciężania niesprzyjających okoliczności albo, w najgorszym razie, godzenia się z nimi”. Jednak w Polsce Ellison pozostaje mniej znany.

To, co najlepsze. Tom 2 to gratka dla tych, którzy nigdy nie mieli szansy poznać dzieł autora i wspaniała okazja dla dawnych wielbicieli, by ponownie zagłębić się w jego nietuzinkowy, surrealistyczny świat.

Premiera książki – 11 września.

Harlan Ellison To co najlepsze 2

Zobacz również: Harlan Ellison nie żyje. Legendarny twórca miał 84 lata

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?