Inwazja porywaczy ciał – książka znowu w Polsce

4 lipca wydawnictwo Vesper  przygotuje czytelnikom doskonały prezent – klasyczną powieść grozy Inwazja porywaczy ciał – tę samą, na podstawie której powstał słynny film.

Książka to horror science fiction napisany w 1954 roku przez Jacka Finneya, opowiadający o inwazji Obcych na Ziemię. W 1956 roku została zekranizowana po raz pierwszy, kolejne trzy filmy powstały w latach 1978, 1993 i 2007. W Polsce wydana była już w 1993 roku, jednak aktualnie to wydanie jest niemal niedostępne.

Inwazja porywaczy ciał uznawana jest za klasykę science fiction, mimo że krytyka literacka nie przyjęła jej zbyt ciepło. W podobnych klimatach – niedawno wznowiono w wydawnictwie Vesper Wojnę światów Wellsa.

Nota wydawnicza od Vespera:

Małe kalifornijskie miasteczko Mill Valley w hrabstwie Marin. Pewnego dnia do gabinetu miejscowego lekarza, Milesa Bennella, przychodzi jego dawno niewidziana przyjaciółka, Becky Driscoll. Jest zaniepokojona dziwnym zachowaniem swojej kuzynki, która twierdzi, że jej wujek Ira zmienił się i jest całkiem inną osobą, niczym pozbawioną uczuć i emocji skorupą. Miles decyduje się odwiedzić rodzinę Becky, chcąc zweryfikować jej opowieść, ale niczego nie może potwierdzić – nie widzi żadnych różnic ani w wyglądzie, ani w zachowaniu Iry. Kilka dni później dowiaduje się jednak, że coraz więcej osób w Mill Valley zauważa znaczące zmiany u swoich bliskich…

Pisarz Jack Belicec znajduje w piwnicy swojego domu tajemniczy kokon. W środku nocy jego wystraszona żona Theodora przybiega do doktora Bennella, by donieść mu o zatrważającym odkryciu – kokon zaczął zmieniać kształt i przemienia się w jej męża. Przerażony pisarz niszczy znalezisko. Wspólnie postanawiają rozwikłać zagadkę tajemniczych przemian w miasteczku. Udają się zatem po pomoc najpierw do kolegi Milesa – doktora Kaufmana, a potem do profesora Budlonga, autora artykułu opisującego niewyjaśnione wydarzenia w hrabstwie Marin na przestrzeni ostatnich miesięcy. Czyżby Ziemię czekała inwazja nieznanej formy życia tworzącej duplikaty ludzkich istot?

inwazja porywaczy cial ksiazka

Źródło: informacja prasowa

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?