Jakub Różalski ze stała wystawą w Wiśle

Jakiś czas temu informowaliśmy o wydaniu albumu z pracami koncepcyjnymi Jakuba Różalskiego, odpowiedzialnego za stworzenie oprawy graficznej do gry planszówkowej Scythe. Od 24 maja jego prace można oglądać na stałej wystawie w Muzeum Realizmu Magicznego „Ochorowiczówka” w Wiśle w ramach wystawy Inne światy. Na wystawie znalazło się dwadzieścia prac tego artysty.

Oficjalne informacje muzeum

Twórca grafik koncepcyjnych do hollywoodzkiej superprodukcji Kong: Wyspa Czaszki. Artysta, którego prace posłużyły do stworzenia podbijającej świat gry planszowej Scythe (Kosa). Człowiek, który w sielskie krajobrazy niczym z obrazów Chełmońskiego czy Gierymskiego wplótł machiny jak z Gwiezdnych Wojen. To świat Jakuba Różalskiego, który poprzez nowoczesne technologie opowiada w swych pracach o wydarzeniach autentycznych, najczęściej z początku XX wieku.Różalski dotychczas był bardziej znany za granicą. Najbliższym miejscem gdzie jego grafiki i obrazy można zobaczyć na stałej wystawie jest Naia Museum w Rochefort-en-Terre. Teraz się to zmieni. Już od 24 maja prace Różalskiego będzie można zobaczyć w naszym muzeum.

O wystawie

Ponad dwadzieścia prac Jakuba Różalskiego od 24 maja br. będziemy mogli zobaczyć w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle, w ramach wystawy „Inne światy”. Będzie to pierwsza w Polsce i druga na świecie stała wystawa grafik tego artysty. W dniu otwarcia wystawy będzie też wyjątkowa okazja, aby osobiście poznać artystę i poznać inspiracje, które towarzyszą jego twórczości.

Od pierścionka do Hollywood

Jakub Różalski wykonywał w życiu różne zawody: od projektowania biżuterii, przez pracę w korporacji, po realizację własnych projektów. Jednym z nich był 1920+, w którym artysta w oryginalny sposób opowiedział o Bitwie Warszawskiej i wojnie polsko-bolszewickiej. Prace trafiły do Internetu i Różalskim zaczął się interesować cały świat. Między innymi zadzwoniła do niego asystentka Jordana Vogt – Robertsona, reżysera najnowszej ekranizacji King Konga z propozycją, by stworzył grafikę koncepcyjną do filmu. Krótko później prace artysty zobaczył Jamey Stegmaier, założyciel firmy Stonemaier Game. Chciał on, aby najnowsza gra planszowa Scythe (kosa), oparta została na projekcie 1920+. Potem nadeszła kolejna oferta od producentów ze studia King Art Games, którzy również swoją grę Iron Harvest chcą oprzeć na grafikach Jakuba Różalskiego. W 36 godzin organizatorzy zbiórki, przeznaczonej na produkcję gry, zebrali ponad milion dolarów! Dziś artysta doskonale jest znany za granicą, a jego popularność w Polsce stale rośnie.

Różalski na stałe w Wiśle

Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle to największe muzeum magicznego realizmu w Europie i niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie naszego kraju. Na co dzień w odnowionej willi wybitnego polskiego naukowca Juliana Ochorowicza gości ponad 300 dzieł znanych, polskich twórców związanych z surrealizmem. W styczniu br. pojawił się tam także zbiór ponad sześćdziesięciu prac Salvadora Dali. A teraz Muzeum wzbogaci się o pierwszą w Polsce stałą ekspozycję grafik Jakuba Różalskiego.

Źródło i ilustracje: Ochrowiczówka

Interesuję się popkulturą, fanami, mangą i anime. Sporo piszę, ale takie życie doktorantki.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kowal pisze:

Jakub rozalski ukradl pomysl Simona Stahlenhaga i Dust tactics a jego prace to plagiowane zdjecia i ilustracje innych artystow. https://imgur.com/gallery/1rAzUaD

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?