Kapitan Żbik jako książka? To możliwe!

W tym roku seria o kapitanie Żbiku – bohaterskim oficerze milicji – obchodzi 50-lecie. Z tej okazji wydawnictwo Kurc zapowiada, że wyda książkę o jego przygodach!

Pierwszy komiks w serii ukazał się na przełomie 1967 i 1968 roku – Kapitan Żbik. Pięć błękitnych goździków – w Kurierze Szczećińskim oraz Wieczorze WrocławiaJan Żbik, kapitan Milicji Obywatelskiej, rozwiązywał w każdym zeszycie sprawy kryminalne różnego kalibru: od kradzieży, poprzez porwania, aż po spiski. Serię nazywano także Kolorowymi zeszytami. Od 2006 roku ukazywała się też kontynuacja tej serii Komisarz Żbik, której bohaterem był wnuk Jana, komisarz Michał Żbik.

Z tej okazji wydawnictwo Kurc postanowiło wydać książkę – o czym dokładnie, jeszcze nie wiadomo. Fani kultowego kapitana będą jednak zapewne zadowoleni. Pełne informacje zostaną zaprezentowane niedługo.

Ilustracja z naszej wrześniowej nowości z cyklu "Komiksoteka".Kapitan Żbik kończy w tym roku 50 lat, wydamy z tej okazji książkę. A wszystkim polecamy dziś… wizytę na plaży. Do zobaczenia Janku.

Opublikowany przez Wydawnictwo Kurc Wtorek, 31 lipca 2018

Zobacz rownież: Kocia skórka od wydawnictwa Mandioca zaraz w sprzedaży

Źródło: Facebook Kurc; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne/kadr z komiksu

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?