Advertisement

Kroniki marsjańskie już do kupienia

W ramach serii Artefakty ukaże się antologia trzech najpopularniejszych powieści Raya Bradbury’ego – Kroniki marsjańskie/Człowiek Ilustrowany/Złociste jabłka słońca. Na uwagę zasługują zwłaszcza Kroniki, które w roku wydania, 1950, przyniosły autorowi największe uznanie oraz popularność.

Bradbury, choć znany najbardziej dzięki 451 stopniom Farenheita, związany był również z przemysłem filmowym i to nie tylko przez wzgląd na bardziej i mniej wierne adaptacje tej najsłynniejszej swojej powieści. Tworzył scenariusze do filmów, za jeden z nich, The Halloween Tree, w 1994 otrzymał Nagrodę Daytime Emmy, ale i seriali, między innymi do Strefy mroku, Alfred Hitchcock przedstawia czy The Ray Bradbury Theater. Ponadto w hollywoodzkiej Alei Gwiazd można znaleźć również tę poświęconą jemu.

Zobacz także: 451 stopni Fahrenheita – premierowa recenzja filmu HBO z festiwalu w Cannes!

Wydawnictwo MAG

Opis za wydawcą

Ray Bradbury, jeden z najpopularniejszych dwudziestowiecznych pisarzy amerykańskich, zachwycał pokolenia czytelników nastrojowymi opowieściami science fiction, fantasy i grozy. W tym niezwykłym zbiorze zebrano trzy najpopularniejsze książki tego autora. Kroniki marsjańskie/Człowiek Ilustrowany/Złociste jabłka słońca to ponadczasowe historie dla czytelników w każdym wieku, niezależnie od upodobań.

Źródło: Wydawnictwo MAG

Interesuję się popkulturą, fanami, mangą i anime. Sporo piszę, ale takie życie doktorantki.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?