Książkowe przygody Enoli Holmes w gwiazdorskiej obsadzie na wielkim ekranie!

Kolejny tytuł z katalogu wydawnictwa Poradnia K trafia na wielki ekran – powstaje filmowa adaptacja serii o Enoli Holmes autorstwa Nancy Springer.

W pierwszym tomie, który ukazał się w listopadzie zeszłego roku, pod tytułem Sprawa zaginionego markiza czytelnicy poznali odważną nastolatkę-detektywa, młodszą siostrę Sherlocka, która nie bacząc na konwenanse podróżuje na rowerze i przemierza samotnie ulice wielkiego miasta w poszukiwaniu matki i nowych spraw do rozwiązania.

Firma producencka Millie Bobby Brown, PCMA Productions, ogłosiła, że seria przygód Enoli zostanie sfilmowana. Teraz poznaliśmy pełną obsadę filmu – główną rolę zagra właśnie słynna Jedenastka z serialu Stranger Things, a Sherlocka zagra Henry Cavill, a Helena Bonham Carter – matkę rodzeństwa. Pierwszy film wejdzie na ekrany w 2020 roku.  Najnowszy projekt – powieściowe prequele kultowego już serialu Netflixa – „Stranger Things”, elektryzuje wszystkich fanów.

Wydawnictwo zakupiło prawa do serii sześciu książek o Enoli Holmes, które ukazują się w mistrzowskim tłumaczeniu Elżbiety Gałązki; będą to kolejno:

Sprawa leworęcznej lady

The Case of the Bizarre Bouquets

The Case of the Peculiar Pink Fan

The Case of the Cryptic Crinoline

The Case of the Gypsy Goodbye

Enola Holmes powraca i wpada na trop nowej zagadki!

W Sprawie leworęcznej lady, której premiera zaplanowana jest na wrzesień, Enola, wcielając się w rolę asystentki znanego perdytorysty, panny Ivy Meshle, prowadzi dochodzenie dotyczące zaginięcia lady Cecily Alistair, a przy okazji dowiaduje się, jakie są konsekwencje leworęczności w wiktoriańskim społeczeństwie oraz co to znaczy „proletariat”.

Źródło: informacja prasowa

Dziennikarz
Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?