Advertisement

Margaret Atwood pisze sequel „Opowieści podręcznej”

Dzisiaj na Twitterze oraz na łamach Washington Post Margaret Atwood podzieliła się informacją, że tak, kontynuacja Opowieści podręcznej powstaje. Powieść ma nosić tytuł The Testaments i ma się ukazać 20 września 2019 roku. Pierwszy nakład określono na pół miliona egzemplarzy.

Na razie nie wiemy o niej zbyt wiele. Akcja osadzona jest w Gileadzie piętnaście lat po zakończeniu opowieści Offred i tym razem, będzie opowiedziana z punktu widzenia trzech bohaterek. Atwood informuje również, że postara się odpowiedzieć na wiele pytań, które przez lata zadawano jej na temat stworzonego przez nią, opresyjnego państwa. Zaznacza również, że inspiracji, ponownie, dostarczy jej historia – tym razem najnowsza.

Opowieść podręcznej została po raz pierwszy wydana w 1984 roku i, jak autorka sama wspominała po latach, powstała w większej części w Zachodnim Berlinie i wówczas uważała, że podjęty przez nią temat jest ryzykowny. Nie spodziewała się ani tak pozytywnego odzewu, ani tego, jak ważną książką się stanie dla kolejnych pokoleń czytelniczek i czytelników. Ani w jakim stopniu okaże się nie tylko ważnym dziełem literackim, ale również paralelą oraz komentarzem do kolejnych światowych i politycznych wydarzeń.

O stworzonej przez Hulu serialowej adaptacji Opowieści podręcznej pisaliśmy już na łamach Movies Room – w recenzjach oraz felietonach.

Źródło: Oficjalny Twitter Margaret Atwood, Washington Post

Interesuję się popkulturą, fanami, mangą i anime. Sporo piszę, ale takie życie doktorantki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?